Havalimanını su bastı, yolcular düşme tehlikesi geçirdi

Meksika’daki Mexico City Uluslararası Havalimanı’nda şiddetli yağış nedeniyle su baskını yaşanırken, ıslak zemin yolcuların havaalanı koridorlarında yürümekte zorlanmasına ve yolculardan birinin düşmesine yol açtı.

Meksika’yı etkisi altına alan şiddetli yağış dün başkent Mexico City’nin bazı kesimlerinde su baskınlarına yol açtı.

Mexico City Uluslararası Havalimanı’nda su baskını sonucu koridorlar göle döndü.

Havalimanının içinde ve çevresinde de görülen su baskınları cep telefonlarıyla kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerde, şiddetli yağmur sonucu biriken suyun Mexico City Uluslararası Havalimanı Terminal 1 ve bagaj alanındaki kanalizasyon kapaklarını iterek taştığı görüldü.

YOLCULAR DÜŞME TEHLİKESİ GEÇİRDİ

Islak zemin yolcuların havaalanı koridorlarında yürümekte zorlanmasına ve yolculardan birinin kayarak düşmesine neden oldu. Mexico City Uluslararası Havalimanı yönetimi ıslak zeminden uzak durma konusunda uyarıda bulunurken, havaalanında yaşanan su baskınlarının görevliler tarafından temizlenip kontrol altına alındığını ve problemin uçuşlarda gecikmeye yol açmadığını duyurdu.

BÖLGEDEKİ DRENAJ SİSTEMİ YETERSİZ KALDI

Havalimanı yönetimi ayrıca, problemin çevredeki caddelerde yaşanan sel baskınları sonucu drenaj siteminin yetersiz kalması sonucu ortaya çıktığını belirterek, çevredeki caddelerde biriken suyu 2 adet drenaj kamyonu yardımıyla tahliye ederek çözüm sağladıklarını bildirdi.

Havalimanını su bastı, yolcular düşme tehlikesi geçirdi ile ilgili etiketler Havalimanı Meksika Yağmur meico city uluslararası baskını

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.