Hastalanan yavrularını veterinere götürdü

İzmir'in Karabağlar ilçesinde ilginç bir olay yaşandı. Bir dişi kedi, enfeksiyon kaptığı için gözleri açılmakta zorlanan yavrularını Karabağlar Belediyesi'nin Veteriner Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne tek tek taşıdı. Doktor ve hemşireler tarafından ilk müdahaleleri yapılan yavru kediler, Veteriner İşleri Müdürlüğü'nde tedavilerinin tamamlanmasının ardından sahiplendirildi.

Karabağlar'da anne şefkatinin büyüklüğünü gözler önüne seren ve görenleri duygulandıran bir o kadar da ilginç görüntüler yaşandı.

Eski İzmir'de bulunan Karabağlar Belediyesi Veteriner Sağlık İşleri Müdürlüğü çalışanları, geçen günlerde özel bir ana tanık oldu.

Hastalanan yavrularını veterinere götürdü

Bir kedi, 3 yavrusunu birer gün arayla Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne enselerinden tutup taşıdı.

Hastalanan yavrularını veterinere götürdü - Resim : 2

Anne kedi, çalışanların şaşkın bakışları arasında uzun uzun miyavlayarak yardım talep etti. Yavru kedilerin gözlerindeki enfeksiyonu fark eden doktorlar ve hemşireler, Veteriner İşleri Müdürlüğü'yle de görüşerek ilk müdahaleyi gerçekleştirdiler.

Hastalanan yavrularını veterinere götürdü - Resim : 3

Anne kedi ve yavrularını ilk gördüklerinde çok şaşırdıklarını belirten Sağlık İşleri Müdürlüğü çalışanları, yaşadıkları ilginç olaya ilişkin şunları söylediler:

"Sokakta yaşayan anne kediyi vatandaşlarımızla birlikte besliyor, suyunu veriyorduk. Ancak doğum yaptığından haberimiz yoktu. Sabah saatlerinde hasta kabulüne başladığımız sırada, yavrularıyla birlikte çıkageldi. Uzun uzun miyavlayarak yardım istedi. Çok şaşırdık. Dikkatli inceleyince yavrularının gözünün kapalı olduğunu gördük. Veteriner İşleri Müdürlüğü'nü arayarak, elimizdeki ilaçlarla ilk müdahaleyi yaptık. Yavruların gözleri kısa sürede açılınca hepimiz çok mutlu olduk. Daha sonra anne kedi ve yavrularını, daha iyi bakılmaları için Uzundere'ye gönderdik. İlk kez böyle bir şey başımıza geliyor. Hem duygulandık hem de iyileştiklerini görünce çok sevindik" 

Hastalanan yavrularını veterinere götürdü - Resim : 4

Tedavilerine Uzundere'de bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü'nde devam edilen anne kedi ve yavruları kısa sürede sahiplendirildi.

Hastalanan yavrularını veterinere götürdü ile ilgili etiketler kedi Veteriner İzmir

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...