Harkov'da Rus savaş uçağı düşürüldü: 1 ölü, 1 kayıp

Ukrayna’nın Harkov kentinde Rusya’ya ait bir savaş uçağı düşürüldü. Ukrayna askerleri düşürdükleri uçağın ardından aralarında kutlama yaptı. savaş uçağının pilotlarına ilişkin ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları aralıksız sürerken, Harkov kentinde akşam saatlerinde Ukrayna askerleri tarafından bir Rus savaş uçağı düşürüldü.

Ukrayna askerleri tarafından seyir halindeyken düşürülen Rus savaş uçağı, roketlerle vurulmasının ardından parçaları kentin farklı noktalarına düştü.

Ukrayna askerleri düşürdükleri uçağın ardından aralarında kutlama yaparken, düşen Rus savaş uçağının pilotlarına ilişkin ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

RUS PİLOTLARDAN 1'İ ÖLDÜ, DİĞERİ KAYIP

Ukrayna’nın Harkov kentine bağlı Kulynychi’de düşürülen Rusya’ya ait Su-25 tipi savaş uçağına dair açıklama yapan Harkov Bölgesel Askeri Yönetim Başkanı Oleg Sinegubov, 2 pilottan 1’inin hayatını kaybettiğini diğerinin ise saldırıdan sağ kurtulduğunu aktardı. Sinegubov, “Düşman uçağının pilotu kendisini fırlatamadı ve olay yerinde öldü. Uçak, Kulynychi bölgesinde düştü. Harkov hava savunma kuvvetleri bugün verimli bir gün geçirdi” dedi.

Fırlatma sistemlerini kullanarak uçaktan paraşütüyle atlayan pilotun kayıplara karıştığını belirten Sinegubov, “Pilotun nerede olduğuna dair bilgi var ise derhal güvenlik güçlerine bilgi verilmesi talep ediliyor. Silahı olanlar pilotları kendi başlarına alıkoyabilir” dedi.

Harkov'da Rus savaş uçağı düşürüldü: 1 ölü, 1 kayıp ile ilgili etiketler Ukrayna Harloz rus savaş uçağı

Sitene Ekle