Hamas lideri Usame Hamdan: Dünya direnişçilerin kahramanlık destanını görecek

Hamas lideri Usame Hamdan'ın açıklamaları dünya gündeminde! İsrail'in kara harekatı başlattığını ancak başarısız olduğunu ifade eden Hamdan canlı yayına bağlanarak "Şafak saatleriyle birlikte dünya, direnişçilerin mücadele ettiği kahramanlık destanının etkilerini görecek" dedi. Öte yandan Hamdan'ın açıklamalarının olduğu videonun İsrail'in içinde bir arabadan da izlendiği video sosyal medyada paylaşıldı. İşte sıcak geceden gelişmeler.

İsrail Gazze ablukasının 21'inci gününde şiddetli hava saldırılarını sürdürürken Hamas Lideri Usame Hamdan'ın açıklamaları dünya gündemine oturdu. 

EN ŞİDDETLİ SALDIRI GECESİNDE BM'DEN ATEŞKES ÇAĞRISI

En şiddetli saldırıların düzenlendiği gecede Gazze'de iletişim ve elektrik ağı tamamen kesilmişti. Dünya Sağlık Örgütü dahil pek çok kuruluş Gazze'de görev yapan ekiplerine ulaşamadıklarını açıklarken BM acil ateşkes tasarısını kararlaştırmıştı. 

KARA HAREKATI AÇIKLAMALARI

İsrail ordusu, hava saldırılarını artırdığını ve kara operasyonlarını genişleteceğini duyurmuştu. İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari, "Kara kuvvetleri bu akşam operasyonları genişletiyor. Gazze sakinlerine güneye gitme çağrısı yapıyoruz" açıklaması yapmıştı. İsrail binlerce yaralı ve sivilin olduğu Şifa Hastanesi'ni hedef göstermişti. 

 

KARA HAREKATI İSRAİL MEDYASINDA

Yerel kaynakların iddiasına göre İsrail ordusunun Gazze'de bazı noktalarda sıcak çatışmalara girdi. Kara saldırısı iddiaları sürerken İsrail medyasında "Güçlerimiz Gazze'nin eteklerinde şiddetli bir direnişle karşı karşıya" açıklaması yapılmıştı. Roaa Media News'in haberine göre İsrail’in savaş uçakları, yanlışlıkla Gazze sınırındaki bir grup askerini bombaladığı belirtildi. Öte yandan  İsrail merkezli Kanal 14'te “Bu gece ordumuz için hayal kırıklığı. Askerlerimizin hayatları ile kumar oynadılar” cümleleriyle İsrail'in kara harekatını destekleyen açıklamalar gelmişti.

HAMAS LİDERİ USAME HAMDAN: İSRAİL KARA HAREKATINDA BAŞARISIZ OLDUĞU İÇİN AÇIKLAYAMADI

Konuya ilişkin Katar merkezli Al Jazeera yayınına bağlanan Hamas lideri Usame Hamdan, İsrail'in bozguna uğradığı için kara harekatına başladığını açıklayamadığını söyledi. Hamdan açıklamasında; 

"İsrail, başarısız olduğunda kendini utanç verici bir duruma sokmamak için bu operasyonun planlı bir kara operasyonu olmadığını söylüyor." diyen Hamdan, "Şafak saatleriyle birlikte dünya, direnişçilerin mücadele ettiği kahramanlık destanının etkilerini görecek" dedi. Öte yandan sosyal medyada paylaşılan Usame Hamdan'ın görüntülerinin ise İsrail'de bir aracın içinden çekildiği görüldü. 

Hamas lideri Usame Hamdan: Dünya direnişçilerin kahramanlık destanını görecek ile ilgili etiketler Hamas Gazze İsrail

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.