Haluk Bayraktar duyurdu: Baykar'dan Gazze'ye 286 milyon liralık yardım

BAYKAR, Gazze için AFAD ve Türkiye Diyanet Vakfı’na 286 milyon liralık bağış gerçekleştirdi. Yapılan bağışlarların yanında bölgeye gönderilmesi planlanan yardım paketinde gıda, ilaç ve tıbbi destek ekipmanlarını yer alacak.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, 20 Ekim Cuma günü sosyal medyadan Gazze’ye yardım edebilmek için harekete geçtiklerini duyurmuştu.

Gazze'de yaşananların insanlık tarihinin en ağır dramlarından biri olduğuna dikkat çeken Bayraktar, `Sessiz kalmak bu katliamlara ortak olmaktır` diyerek, barışın ve adaletin acilen tesis edilmesi gerektiğinin altını çizmişti.

İsrail'in sivil ve masum Filistinlilere yönelik eylemlerini kınayan Selçuk Bayraktar, uluslararası toplumu Gazze'de yaşanan katliamların durdurulması için harekete geçmeye çağırmıştı.

286 MİLYON LİRALIK BAĞIŞ

Baykar tarafından Gazze için yapılan 286 milyon liralık bağış, AFAD ve Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) teslim edildi. Gerçekleştirilen bağışla birlikte AFAD ve TDV koordinesinde Gazze'de yaşayan Filistinli mazlumlara acil olarak gıda, ilaç ve tıbbi destek ekipmanlarının yer aldığı insani yardım malzemelerinin ulaştırılması hedefleniyor.

Haluk Bayraktar, Twitter (X) hesabından açıklama yaparak, "Baykar olarak, Gazze'deki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılayabilmek için AFAD ve Türkiye Diyanet Vakfına 286 milyon liralık bağış gerçekleştirdik. Her daim Filistinli mazlumların yanındayız." ifadelerini kullandı. 

 

Haluk Bayraktar duyurdu: Baykar'dan Gazze'ye 286 milyon liralık yardım ile ilgili etiketler Haluk Bayraktar Filistin İsrail Gazze
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.