Halk Ayasofya Camii ile buluşuyor

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 86 yıl sonra yeniden cuma namazı eda edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ve devlet erkanı yerini aldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 86 yıl sonra ilk kez Ayasofya Cami'sinde dua okudu ve ilk öğlen namazının Ayasofya minarelerinden yankılanmasından sonra cemaat namazının sünnetini kıldı. Ardından Diyanet İşleri Başkanı tarihi hutbesini okudu ve cemaat cuma namazını kıldı.

350 BİN KİŞİ KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde kılınan cuma namazına 350 bin kişinin iştirak ettiğini açıkladı.

Erdoğan, ”Her şeyden önce Ayasofya’yı bizim şu anda aslına Cumhur İttifakı olarak büyük bir gayretle döndürmüş olmamız, milletimizin 10 yıllara sarih özlemini gerçekleştirme bakımından çok çok önemliydi" dedi.

VATANDAŞLAR İÇERİ ALINMAYA BAŞLADI

Edinilen son bilgiye göre, yoğun katılım ve koronavirüs tedbirleri nedeniyle alana giremeyen vatandaşlar içeri alınmaya başladı.

Halk Ayasofya Camii ile buluşuyor ile ilgili etiketler Ayasofya ayasofyanın açılışı cuma namazı ibadet
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.