Halep'e yardım götürecek konvoyun güzergahı belli oldu

Halep'e yardım götürecek konvoyun güzergâhları, konaklanacak şehirler ve buluşma noktaları belli oldu.

#HalepeYolAçın konvoyunun güzergâhları, konaklanacak şehirler ve buluşma noktaları belli oldu.

İHH tarafından organize edilen Halep'e insanı yardım götürecek olan konvoy yarın İstanbul'dan yola çıktıktan sonra buluşma noktaları olarak belirlenen Sakarya, Ankara, Konya, Kayseri ve Kahramanmaraş illerinde duracak.

Saldırıların başladığı günden bu yana Suriye'ye yönelik yardımlarını aralıksız sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı ise dünyanın sessiz kaldığı Halep'teki duruma dikkat çekmek amacıyla bir kara konvoyu hazırlıyor. 14 Aralık Çarşamba günü İstanbul Kazlıçeşme meydanından Saat 11.00'da yapılacak basın açıklamasının ardından yola çıkması planlanan konvoya Türkiye'nin 81 ili ve yurt dışından da katılımlar olacak.

Konvoy güzergahı üzerindeki illerde Halep'teki saldırıları protesto için eylemler yapılacak. Konvoyda, içerisinde temel gıda malzemelerinin yer alacağı yardım TIR'ları olacağı gibi katılımcılar da yanlarında insani yardım malzemeleri getirebilecek. Konvoyun son durağı olan Cilvegözü sınır kapısında da bir basın açıklaması yapılacak. Açıklamada katliamların durdurulması ve insani yardım koridoru açılarak bu yardımların ulaştırılması çağrısı yapılacak.

İSTEYENLER KATILACAK

İstanbul'dan başlayacak ve herkesin kendi özel araçlarıyla katılacağı yolculuğa dahil olmak isteyenler için güzergah ve katılım koşulları:

Konvoya Türkiye'nin farklı illerinden katılacaklar için Sakarya, Ankara, Konya, Kayseri ve Kahramanmaraş illeri buluşma noktaları olarak belirlenmiştir. Buluşma noktaları, buluşma zamanları ve detaylı bilgiler başvuru için irtibat kurulan yetkililerden alınabilir. Sakarya'dan konvoya katılacaklar İHH Sakarya şubesine bizzat müracaat edip form doldurarak başvuruda bulunabilecekler.

SAKARYA'DA SALON MİTİNGİ

Öte yandan 14 Aralık Çarşamba Günü "Halep'e Yol Açın" sloganı ile İstanbuldan yola çıkarak Cilvegözü Sınır kapısına hareket edecek konvoy aynı gün Sakarya'ya uğrayacak ve konaklayacağı açıklandı. Aynı gün Serdivan Kapalı spor salonunda bir salonu mitingi düzenlenecek ve Sakaryta Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Abdülmetin Balkanlıoğlu, Prof Faruk Beşer ve İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım birer konuşma yapacak. Ekonomik durumu iyi olup zaman darlığından dolayı "Halep'e Yol Açın" konvoyuna katılamayanların ekonomik durumundan dolayı konvoya katılamayacaklar için sponsor olabilecekleri öğrenildi.

Halep'e yardım götürecek konvoyun güzergahı belli oldu ile ilgili etiketler Halep insani yardım