Hakkında soruşturma başlatılan Ünsal Ban, yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı

Eşi AK Partili Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun gizli çekilmiş görüntülerini Sedat Peker'e vermekle suçlanan Eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban yurt dışına kaçmaya çalışırken Milas'ta gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Ban hakkında soruşturma başlatmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, yurt dışına kaçmaya çalıştığı sırada Muğla'nın Milas ilçesinde gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında çerçevesinde gözaltı kararı bulunan Ban'ın deniz yoluyla yurt dışına kaçacağı ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti.

Ban, Muğla'nın Milas ilçesinde kendisine ait olmayan bir araçla seyir halindeyken polis ekiplerince yakalandı. Ban'ın, her zaman kullandığı aracı bırakarak daha önce kullanmadığı bir araçla hareket ettiği, kontrol noktalarından kurtulmak için de dağlık yolları kullandığı öğrenildi.

Ünsal Ban hakkında, eşine ait kişisel verileri organize suç örgütü lideri ile paylaşma, tehdit ve şantaj suçlamaları bulunuyor.

Ban, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun boşanma aşamasında olduğu eşi. Ban, Taşkesenlioğlu'na ait görüntüleri Sedat Peker'e vermekle suçlanıyor.

 

Hakkında soruşturma başlatılan Ünsal Ban, yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı ile ilgili etiketler Milas Gözaltı ünsal ban