Hakim dizisi Cevdet kimdir? Cevdet'i oynayan Uğur Yücel nereli, dizileri neler?

Uğur Yücel, Hakim dizisinde cevdet karakterine hayat veriyor. Oyuncu, Tv ekranlarının yanı sıra dijital platformlarda da çeşitli yapımlarla sık sık gündeme geliyor. Peki, Uğur Yücel kimdir, kaç yaşında, eşi kim?

Hakim dizisinin Cevdet'i Uğur Yücel, İstanbul'da doğdu ve İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü tamamladı. Ekranların yanı sıra, beyazperde ve tiyatro sahnelerinde de başarı ile yer aldı. İşte, Uğur Yücel dizileri ve hayatı...

UĞUR YÜCEL KİMDİR?

Yücel, 1957 yılında İstanbul'da dünyaya geldi ve aslen Vanlıdır. İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi ve 1977 yılında tek kişilik bir gösteriyle oyunculuk kariyerine başladı. 1975-1984 yılları arasında Kenter Tiyatrosu, Tef Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu ve Şan Müzikholü’nde çeşitli oyunlarda oynadı. Selamsız Bandosu ve Muhsin Bey (1987) adlı filmlerdeki rolleri ile dikkat çekti.

Hakim dizisi Cevdet kimdir? Cevdet'i oynayan Uğur Yücel nereli, dizileri neler?

Televizyonda, Aziz Ahmet, Karanlıkta Koşanlar, Alacakaranlık ve Hırsız Polis gibi dizilerde oynadı; bunlardan Karanlıkta Koşanlar'ın tamamını ve Alacakaranlık'ın bazı bölümlerini (Alican Yücel takma adıyla) yönetti. Karanlıkta Koşanlar dizisinin senaryosunu, Ahmet Ümit'in polisiye öyküsünden uyarlayarak kaleme aldı. Alacakaranlık'ın yazımına da katkıda bulundu.

Arabesk'le, ‘Sinema Yazarları Derneği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’, Muhsin Bey'le Antalya Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödüllerini aldı. İlk sekiz bölümünü çektiği İkinci Bahar adlı TV dizisi ile İletişim Fakültesi En İyi Tv Yönetmeni Ödülünü aldı. Gemide ve Laleli’de Bir Azize filmlerinin müziklerini yaptı. Yönettiği ilk film olan Yazı Tura ile Antalya Film Festivali En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen ödülleri dâhil 11 ödül aldı.

Uğur Yücel, Derya Alabora ile evlidir ve çiftin bir de çocukları bulunuyor.

Hakim dizisi Cevdet kimdir? Cevdet'i oynayan Uğur Yücel nereli, dizileri neler? ile ilgili etiketler uğur yücel kimdir hakim dizisi cevdet
GÜNÜN VİDEOSU

Ankara'da sağanak sonrası facia... Sel sularına kapılan 2 kardeş aracın altında sıkıştı!

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde yağış sonrası sel sularına kapılan 2 kardeş aracın altına girdi. Çevredekilerin yardımıyla kurtarılan çocukların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.