Hakan Fidan'dan AB'ye uyarı: Bu işi siyasallaştırmayın!

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan TBMM'de Avrupa Birliği süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. AB üyeliği ile ilgili olarak "Bizim üyeliğimizde bir değişiklik yok. Adamın siyasallaştırdığı davaya vereceğin cevap da siyasal olur. Bize ilkeyle gelin, siyasallaştırmayın." dedi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Bakanlığının 2024 yılı bütçesinin görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını cevapladı.

İşte Bakan Fidan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bizim AB üyeliğimizde bir değişiklik yok. Bizim AB üyesi yapılıp yapılmayacağımız meselesi teknik bir konu değil. Onun altını çizelim. Çekirdek ülkelerin karar verecekleri bir konu

Avrupa şuna karar vermek zorunda. Türkiye ölçeğinde bir ülkeyle, Müslüman bir ülkeyle ben yeni bir birlik kurmak istiyor muyum?

Adamın siyasallaştırdığı davaya vereceğin cevap da siyasal olur. Bize ilkeyle gelin, siyasallaştırmayın.

Kategorik olarak devletimiz Kürt düşmanlığı yapıyor gibi algı oluşturuyorlar. Biz bunu tümüyle reddediyoruz. Biz kategorik olarak PKK’nın düşmanıyız. Bu zevk olarak geliştirdiğimiz bir düşmanlık değil.

Hakan Fidan'dan AB'ye uyarı: Bu işi siyasallaştırmayın! ile ilgili etiketler Hakan Fidan
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.