Haiti'de kaçırılan 17 ABD'li misyoner için FBI devreye girdi!

Haiti’de 16 ABD’li ve 1 Kanadalı olmak üzere toplam 17 misyoneri kaçıran çetenin, grubu serbest bırakmak için 17 milyon dolar fidye istediği bildirildi.

Haiti’de yetimhane ziyareti için başkent Port-aux-Prince'e gelen ABD’li Hristiyan misyonerler, 17 Ekim’de Croix des Bouquets bölgesindeki yetimhaneyi ziyaret ettikten sonra çete üyeleri tarafından kaçırılmıştı.

17 MİSYONER İÇİN 17 MİLYON DOLAR İSTENDİ

Haiti Adalet Bakanı Liszt Quitel, ABD medyasına olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Quitel, çetenin geçtiğimiz cumartesi günü kaçırdığı 16’sı ABD’li, 1’i Kanadalı olmak üzere toplam 17 misyonerin serbest bırakılması karşılığında 17 milyon dolar fidye istediğini açıkladı.

FBI ÇETE İLE TEMAS HALİNDE

Kaçırılanlar arasında 6 kadın ve 5 çocuğun da bulunduğunu kaydeden Quitel, FBI ve Haiti polisinin çete ile temas halinde olduğunu aktardı. Çetenin her bir misyoner için 1 milyon dolar istediğini belirten Quitel, çete ile fidye pazarlığının haftalar sürebileceğini söyledi.

OCAK-AĞUSTOS ARASINDA 628 KAÇIRMA BİLDİRİLDİ

Son dönemde Haiti'de çetelerin adam kaçırma olaylarında artış yaşandı. Haiti'de İnsan Hakları Analiz ve Araştırma Merkezi (CARDH) tarafından hazırlanan bir rapora göre, bu yıl Ocak-Ağustos arasındaki dönemde Haiti Ulusal Polisine 628 kaçırma olayı bildirildi.

Haiti'de kaçırılan 17 ABD'li misyoner için FBI devreye girdi! ile ilgili etiketler ABD FBI haiti misyoner kaçırıldı Fidye
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...