Güneş'ten Olympiakos değerlendirmesi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Olympiakos'u eledikleri UEFA Avrupa Ligi maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Olympiakos'u eledikleri UEFA Avrupa Ligi maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

"10 KİŞİ KALMAMIZ..."

Şenol Güneş, Olympiakos maçıyla ilgili değerlendirmesinde "Değişik ve ilginç maç oldu. Bunun da ayrı hikayesi olacak. Normal giden maçta çok basit bir gol yedik, arkasından basit bir kırmızı kartla oyun onların lehine dönmeye başladı. Oyuncularımız yardımlaşarak, seyircinin katkısıyla ve özgüvenle ayakta kaldı. Rakibin yorulacağını biliyorduk ama 10 kişi kalmamız ne getirecek bilmiyorduk. Türkiye için iyi bir skor oldu. Ayrıca aldığımız puanlarla ülke futboluna katkı yapmak sevindirici. Takımı ve taraftarları tebrik ederim. Yönetimi de tebrik ederim." dedi.

ABOUBAKAR SÖZLERİ!

UEFA Avrupa Ligi'nde final hedefiyle ilgili görüşü istenen Şenol Güneş, "Bu maçı düşündük ve oynadık. Babel'i ve Aboubakar'ı soruyoruz. 3 gün sonra, 10 gün sonra ne olacak konuşuruz. Konuyu dağıtmayalım. Bunları konuşmamalıyız. Aboubakar hatalı, ben de hatalı olduğunu gördüm. Maçta görmedim ama itişme sonunda kafa teşebbüsü oldu gibi bir durum vardı. Bizim lehimize de penaltı olabilirdi. Hakem ev sahibi olarak lehimize hiçbir şey yapmadı. Oyuncu (Aboubakar) gol atmış, morali yerindeydi. Ne gelişti de atıldı, bilemiyorum. Aboubakar hatalı, tahrik ediliyorsa ve bu tuzağa düşüyorsa doğru bulmuyorum" diye konuştu.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE OLSAYDIK..."

Şampiyonlar Ligi'nde olmanın kendisini daha çok mutlu edeceğine vurgu yapan Şenol Güneş "Şampiyonlar Ligi'nde olsaydık daha mutlu olurdum. Ancak burada olmak da kötü bir şey değil. Bundan sonraki turun daha güzel olacağını ve takımın dhaa iyi oynayacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"KURA ÇEKİMİNDE KİM GELİRSE..."

Kura çekimi hakkında konuşan başarılı teknik adam "Kura çekiminde rakip kim gelirse gelsin en güzel futbolumuzu oynayıp sonucunu göreceğiz. Bunu hedefliyoruz" dedi.

UEFA KUPASI GARANTİ OLURSA LİGİ BIRAKABİLİRİM"

Basın toplantısında "Avrupa'da 5, ligde 10 maç sonra kupa alabilirsiniz, hangisini istersiniz sorusuna yanıt veren Şenol Güneş "Ligi verin hemen alalım. Ancak UEFA Avrupa Ligi'nde final çıktığımızda kupa garanti olursa ligi bırakabilirim. Çünkü UEFA'yı kazanınca Şampiyonlar Ligi'ne direkt gidiliyor." diye espri yaptı.

"CUMHURBAŞKANIMIZ ARADI"

Medipol Başakşehir'in attığı tweet ile ilgili konuşan Şenol Güneş "Başakşehir'e teşekkür ediyorum. Ancak iki kulvarda da şampiyonluk isteriz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Fatih Terim, Hikmet Çetin aradı, arkadaşlarımız aradı, hepsine teşekkür ediyorum. Bu sadece bizim Beşiktaş'ın değil, Türkiye'nin maçı" ifadelerini kullandı.

ŞENOL GÜNEŞ'TEN ÜÇLÜ İÇİN AÇIKLAMA

Maç sonu üçlü çektirmesi hakkında görüşü istenen Şenol Güneş "Taraftar sevindiği zaman mutluyum. İşini iyi yapan insan her zaman keyiflidir. Şov taraftarına her zaman girmem, yeri gelince yaparız" ifadelerini kullandı.

Güneş'ten Olympiakos değerlendirmesi ile ilgili etiketler Şenol Güneş Beşiktaş