Gülen'den yeni şifreli mesaj: Nöronları uyandırın

Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen, örgüt üyelerine yeni bir şifreli mesaj verdi.

Yayınlanan son videosunda, konuşma yaptığı koltuktan kalkarak başka bir koltuğa geçen Gülen'in bu hareketi 'kaçmak üzere olduğu ve artık mesajlarını başka bir ülkeden vereceği' şeklinde yorumlandı. Başka koltuğa geçtikten sonra konuşmasına kısa bir süre daha devam eden Gülen, “Evet.. Ben gevezelik ettim. Sizi, esas, kalbinizle başbaşa bırakmak daha uygun ama belki diyeceğiniz küçük bir iki şey vardır; ben de bir şeyleri 'dır'lar dururum. Zira insanların ruhunda makes bulmayan sözler, dırıltıdan ibarettir" dedi. Daha önce 'uyuyan hücrelere' beklemeleri yönünde şifreli mesaj veren Gülen, son konuşmasında ise 'harekete geçin' çağrısında bulundu. Örgüt hücrelerini 'nöron' koduyla niteleyen Gülen, “Aşk u iştiyak iğnesi vurdurmanız lazım. Yangını görmüyorsa, baktığı halde teessür duymuyorsa, nöronları uyarmak için öyle bir mualece (bir hususa çalışıp devam etmek, bir işe teşebbüs, bir işe girişmek) gerekli" diyerek FETÖ'cü teröristlerin 'uyanmasını' istedi. Gülen, daha önce yaptığı konuşmalarda farklı mesajlar vermiş, darbe teşebbüsünün hemen ardından operasyonlar sürecinde, örgüt mensuplarına 'sabredin' talimatı vermişti. Mesajını şifreli olarak anlatan teröristbaşının, '20 günlük kuluçka' örneği verdiği de görülmüştü.

Hayvan boğazlar gibi...

Fetullah Gülen, son konuşmasında insanların 'hayvan boğazlar gibi boğazlanmasından' söz etti. Gülen, “İsteyerek gelmiş kurbanlar gördüm. Kendine ait her şeyi Kurban Bayramı'nda hayvan boğazlıyor gibi boğazlayan babayiğitler" ifadelerini kullandı.

Yenişafak

Gülen'den yeni şifreli mesaj: Nöronları uyandırın ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.