Gözler CAS’ta! Avrupa’da temsil edecek takımların sırası değişecek

Trabzonspor'a gelen Avrupa kupalarından men cezasının kaderine göre Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek takımlarla katılım sırası değişecek. Çok çeşitli senaryolar var...

Süper Lig'de şampiyon da küme düşenler de belli oldu. Ancak heyecan daha henüz bitmedi. İlk 6'da yer alan Başakşehir dışındaki takımların gözü CAS ve Türkiye Kupası'nda. Sözcü'de yer alan haberde, hatırlanacağı üzere UEFA, Trabzonspor'u Avrupa kupalarından men etmiş, bordo-mavililer konuyu CAS'a taşımıştı. Mevcut durumda sezonu 3. bitiren Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi ön elemesi hakkına sahip… Ayrıca 6. Galatasaray da Avrupa Ligi'ne katılabiliyor.

Trabzonspor, CAS itirazının kabul edilmesi halinde ise Devler Ligi hakkını koruyacak, Galatasaray Avrupa'ya gidemeyecek. Trabzonspor ile Alanyaspor arasındaki Türkiye Kupası finalini kazanan takımın kim olacağı da sıralamayı direkt etkileyecek.

Gözler CAS’ta! Avrupa’da temsil edecek takımların sırası değişecek

BEŞİKTAŞ’IN SERİ BAŞI HEYECANI

54.000 UEFA puanına sahip Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi 2. ve 3. ön elemesinde seri başı olacak. ‘Play-off' turuna kadar puanları daha yüksek olan Benfica (70.000) ile Ukrayna ekibi- Dinamo Kiev (55.000) elenmemiş olursa Beşiktaş seri başı hakkını kaybedecek ve bu iki takımdan biriyle eşleşecek.

Pandemi nedeniyle 2. ve 3. ön eleme turu tek maç üzerinden oynanacak, play-off'ta ise çift maçlı eleminasyon var.

Beşiktaş’ın olası rakipleri:

Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu (25 Ağustos) PAOK (Yunanistan), AZ Alkmaar (Hollanda), Lokomotiva (Hırvatistan)

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu (15 Eylül) Krasnodar (Rusya), V.Plzen (Çekya), R.Wien (Avusturya), Rennes (Fransa)

Şampiyonlar Ligi play-off turu (22-30 Eylül) Benfica (Portekiz), D.Kiev (Ukrayna)

Gözler CAS’ta! Avrupa’da temsil edecek takımların sırası değişecek ile ilgili etiketler Trabzonspor Ceza CAS