Görülmemiş ittifak: PKK Türkiye'yi terk ediyor!

Kemal Öztürk Yeni Şafak'taki köşesinde yazdı:

Terörle mücadelede, son 40 yılda görülmemiş bir ittifaktan bahsediyorum. Bu yeni bir durumdur. Bu yeni bir dönemdir. Terörün bitirileceğine de en güçlü işarettir.
Bu ittifakın taraflarıyla birebir görüşmüş, şahit olmuş biri olarak yazıyorum bunları.
Bu yeni durumu iyi okumak lazım. Doksanlarda durum çok farklıydı Doksanlarda, PKK ile iş tutan, gizli ittifaklar kuran, kirli kazançlar elde eden devlet görevlilerinin, karanlık odakların hikayesini çok dinledik. Kıstırılmış PKK gruplarını kurtaran siyasetçi hikayeleri, PKK liderlerine baskın haberleri veren güvenlik elemanları hikayesi çok duyduk. Ordu içinde, istihbarat içinde, emniyet içinde, siyasiler arasında görüş ayrılığı, yöntem farklılıkları çok gördük, okuduk, duyduk hatırlayın.

Bu yüzden terörle mücadelede zafiyetler oluştu, boşluklar oluştu, kavgalar oldu. Suikastlara kurban gittiği söylenen generaller, subaylar, emniyet görevlileri, istihbaratçılar ve daha nice insanlar... hepsi bu iç kavgaların sonunda oldu. Şimdi kırk yıllık terörle mücadele tarihinde görülmemiş bir ittifak yaşanıyor. Geçen yıl PKK'nın Kuzey Irak'taki, üslerini yerle bir eden hava harekatının tüm nokta koordinatları ve istihbaratı yerliydi.Cumhuriyet tarihinin en büyük ve en etkili istihbarat/askeri operasyonuydu bu. İlçelerde operasyonlara çıkan güvenlik görevlileri, asker, polis, korucu karmasından oluşuyor ve ortak bir telsiz kanalı kullanıyorlar. Bu da bir ilk.

Her şeyden önemli konuya geliyorum. Bu ittifakı en güçlü kılan şey bölge halkının tutumudur. Kürt halkı PKK'dan uzaklaştı, güvenlik görevlilerine destek oluyor artık. Bölge halkı, tüm ayaklanma, çatışma çağrılarına sırt çevirdi, PKK/HDP'ye kulak vermiyor artık. Görülmemiş ittifakın tamamlayıcı ve en güçlü yapıştırıcısı olarak kavgada yerini aldı millet. Doğu halkının bu direnişine, batıdaki insanlar da destek veriyor. Şehit cenazeleri gösteri alanına dönmüyor, hükümetini, devletini suçlayan, slogan atan yok artık. Şehit anası, evladının elbisesini giyip cepheye gitmek istediğini söylüyor.

Bu yeni bir durumdur ve bu sosyolojiyi iyi okumak lazım. Kilise atılan Rus yapımı füzeler PKK'yı kurtarmak, ona Suriye'de yaşam alanı açmak içindir inanın. Bu ittifak, kendini siyasi bir hareket olarak tanımlayan PKK'yı kriminal bir suç örgütü haline soktu. Halkını koruyan, haklarını gözeten, kucaklayan devlet; devletine sahip çıkan, teröre prim vermeyen halk... Bu, PKK'yı adi bir suç örgütü durumuna soktu. Siyasal olmayan bir örgüt, eninde sonunda lokalize olacak, nefret uyandıracak ve bitecektir.

Cemil Bayık'ın açıklamalarını iyi okuyun. Savaşı şehirlere yayacaklarmış. Evet olabilir. Sivil öldürmekle tehdit ediyorlar, çünkü bölgede çaresizler. ABD ve İngiltere ile iş tuttuklarını söyleyip, onlarla tehdit ediyorlar. Evet doğru, çünkü bölgede çaresizler. PKK, Türkiye içinde tükendi ve yakında tamamen ülkeyi terk edecek. Öldürülen binlerce militan sayısını onlar da tutmuyor artık. Bu çaresizliğin çırpınışlarına şahit oluyoruz. Bu görülmemiş ittifak, Allah'ın yardımıyla terörü bitirecektir. Bu ekip, kesinlikle vazgeçmeyecek, kesinlikle PKK ile masaya oturmayacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yeter ki ittifak bozulmasın.
Kemal Öztürk/Yeni Şafak

Görülmemiş ittifak: PKK Türkiye'yi terk ediyor! ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.