Genel başkan adaylığını bugün ilan edecek! Özgür Özel'den flaş 'istifa' duyurusu!

Bugün genel başkan adaylığını ilan edecek olan CHP Grup Başkanı Özgür Özel istifa etmeyeceğini duyurdu. CHP için kurultay tarihini de açıklayan Özel, "Kurultay tarihi için 5 Kasım uygundur" dedi.

CHP, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçim yenilgilerinin ardından başlayan "değişim" taleplerinin gölgesinde kurultaya gidiyor.

Kasım ayı başında yapılması planlanan kurultayda, CHP Grup Başkanı Özgür Özel'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı aday olması bekleniyor. Özel'in, adaylığını bugün açıklayacağı konuşuluyor. 

İddiaya göre Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'nde yapacağı basın toplantısıyla adaylığını resmen ilan edecek. 

"Adaylığa karar vermesi halinde bunu ilk Kılıçdaroğlu'nun öğreneceğini" ifade eden Özel, dün CHP lideriyle bir araya geldi. Görüşmeden sonra, "Bugün saat 14.00'te Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdim. İçinde bulunduğumuz kurultay sürecine dair 15 Eylül Cuma günü Genel Merkezimizde bir basın toplantısı yapacağım" açıklaması yapan Özel'in, "CHP’nin mirasına sahip çıkan, partinin örselenen kimliğini yeniden ayağa kaldırmayı hedefleyen bir gelecek projeksiyonu" çizmesi bekleniyor. 

Özgür Özel'in "Tutum Belgesi" açıklayacağı, "Lider değişikliğinden öte anlayış değişikliği olması gerektiğine" vurgu yapacağı ifade ediliyor.

 

GRUP BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDECEK Mİ?

Bu sabah Halk TV'ye açıklamalarda bulunan Özel, CHP için kurultay tarihini "5 Kasım partimiz için hepimiz için uygundur" sözleriyle açıkladı.

Özel, istifa edip etmeyeceğiyle ilgili soruyu da sorumluluklarını ve görevini şimdilik bırakmayacağı şeklinde yanıtladı.

Genel başkan adaylığını bugün ilan edecek! Özgür Özel'den flaş 'istifa' duyurusu! ile ilgili etiketler Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu CHP
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.