Genel af iddialarına AK Parti'den yanıt: Şu an öyle bir çalışmamız yok

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, genel af ile ilgili, “Şu anda grubumuzda böyle bir çalışma yok” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, TBMM açılış resepsiyonunda gazetecilerin sorularını cevapladı.

Tunç, yeni yargı paketine ilişkin olarak, ”Yeni yargı paketi hukuk uyuşmazlıklarında arabuluculuk kanunu kira uyuşmazlıklarında zorunlu arabuluculuğu getiren bir düzenleme yapılacak. Hukuki himayesi sigortası kanunu ile ilgili çalışma var. Buna benzer yargının işleyesini daha hızlandıracak adalete güveni daha da tesis edecek düzenlemelerdir” ifadelerini kullandı.

"GENEL AF İLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA YOK"

Hukuk himayesine ilişkin soru üzerine Tunç, “Dava giderlerinin avukatlık ücretlerinin sigorta tarafından karşılanması ile ilgili düzenleme. Akademisyenlerle çalışma yapılıyor. Buna benzer insan hakları eylem planı 2 yıllık takvimde gerçekleşmeyen hususular var” şeklinde konuştu.
Genel af ile ilgili olarak Tunç, “Şu anda grubumuzda böyle bir çalışma yok” dedi.

Genel af iddialarına AK Parti'den yanıt: Şu an öyle bir çalışmamız yok ile ilgili etiketler AK Parti genel af
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.