Gelecek Partisi’nde sürpriz istifa!

Gelecek Partisi Gelibolu İlçe Başkanı Aysun Tarıman partisinden istifa etti. Tarıman, Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Yiğit Akkoyun'un yalancı olduğu iddiasıyla partisinden ayrıldığını açıkladı.

Gelecek Partisi'nde sular durulmuyor. Partinin Gelibolu İlçe Başkanı Aysun Tarıman, Yiğit Akkoyun'u eleştirerek, "Baba parasıyla olmuyor bu işler. Her şey yalan. 10 tane laf söylüyorsun, 9'u yalan. Benim yalana asla tahammülüm yok. İstifamın en büyük sebebi Yiğit başkanın yalancı olması" diye konuştu.

'10 TANE LAFTAN DOKUZU YALAN'

Aysun Tarıman, sosyal medya hesabı üzerinden yarım saat süren bir açıklama yayınladı ve istifa sebebi olarak Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Yiğit Akkoyun'u gösterdi.

Aysun Tarıman, şunları söyledi:

"Yiğit başkanın (Yiğit Akkoyun) söylediği şu: 'Ben Çanakkale'nin ağasıyım' Yiğit başkan, Çanakkale kimsenin ağası değil. Çanakkale hepimizin memleketi. Sen bu burnunu biraz aşağı düşürecen, çok yukarıda. Baba parasıyla olmuyor bu işler. Yürekle oluyor işler. Hani Ankara'da yapmıştın ya böyle diye (Para sayma işareti yapıyor) Sende o da yok zaten görüldüğü gibi. Geldik. 'Param var, oyum var, şuyum var' yaptın ama fos çıktın maalesef. Sürekli yalan. Hep yalan, hep yalan, hep yalan. Her şey yalan. 10 tane laf söylüyorsun, 9'u yalan. Benim yalana asla tahammülüm yok. İstifamın en büyük sebebi Yiğit başkanın yalancı olması. Bakın buradan açık ve net söylüyorum."

KUMAR BASKININDA ÖNCE KOLUNU DAHA SONRA AYAĞINI KIRAN YILDIRIM GENEL MERKEZE ATANDI

Gelecek Parti Çanakkale İl Başkanlığı görevinden ayrılan Hüseyin Yıldırım'ın Gelecek Partisi İdari ve Mali Başkanlığı'nda görevlendirildiği öğrenildi.

Hüseyin Yıldırım; 1 Mayıs 2020 tarihinde Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı olduğu dönemde polisin bir eve kumar baskını yaptığı sırada baskından kaçarken kolunu kırmıştı. Yıldırım, 3 Nisan 2021 tarihinde yine kumar operasyonunda yakalandı. Hüseyin Yıldırım, polisten kaçmak için birinci kat penceresinden atlarken ayağı kırmıştı.

DAVUTOĞLU: "BİZ KENDİSİYLE GURUR DUYUYORUZ"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu; Hüseyin Yıldırım'ın partisinin İdari ve Mali Başkanlığı'nda görevlendirildiğini açıkladı ve "Hüseyin beyle herhangi bir sıkıntı yok. Biz kendisiyle gurur duyuyoruz" dedi. Ahmet Davutoğlu; 12 Mart tarihinde Çanakkale ziyaretinde Hüseyin Yıldırım'ın partisinin Çanakkale İl Başkanlığı görevinden ayrılmasına ilişkin konuştu. Davutoğlu, Hüseyin Yıldırım'ın partide Genel Başkan Yardımcısı ve İdari ve Mali İşler Başkanı Feramüz Üstün'le birlikte çalışacağını söyledi.

"İDARİ VE MALİ BAŞKANLIĞIMIZDA ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖREV DERUHTE EDECEKLER"

Davutoğlu; "Hüseyin Bey kendi talebiyle ve genel merkezde de ona ihtiyaç hissettiğimiz için Feramüz beyin (Feramüz Üstün) birlikte talebiyle il başkanlığından feragatını istedi. Herhangi bir sıkıntı yok. Biz kendisiyle gurur duyuyoruz. İnşallah Genel Merkezimizde Feramuz beyle birlikte İdari ve Mali Başkanlığı'mızda çok bir önemli görev deruhte edecekler" dedi.

ÜSTÜN: "OLAYI ARAŞTIRMAK İÇİN ASKIYA ALDIK"

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İdari ve Mali İşler Başkanı Feramüz Üstün ise, Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasının sosyal medyada yayınlaması üzerine açıklamada bulundu. Üstün; "Genel başkanımız benim ilettiğim çalışma talebini söylüyor. Sonra, olayı araştırmak için askıya aldık" iddiasında bulundu.

Gelecek Partisi’nde sürpriz istifa! ile ilgili etiketler Gelecek Partisi
GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.