Gazze'de İsrail'in kuşatması altındaki Nasır Hastanesi'nden 14 hasta tahliye edildi

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinde kuşatma altında tuttuğu Nasır Hastanesi'nden 14 hastanın tahliye edildiği belirtildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) yürüttüğü çalışmalar sonucu 5'i diyaliz, 3'ü de yoğun bakım hastası olmak üzere 14 hastanın güneydeki diğer hastanelere nakil için hastaneden tahliye edildiği belirtildi.

Açıklamada, İsrail'in askeri kışlaya çevirerek elektriğini kestiği ve oksijen cihazının çalışmasını engellediği hastanedeki tüm hastaların tahliye edilmesi için İsrail'e baskı yapmaya devam edildiği aktarıldı.

Bakanlıktan daha önce yapılan açıklamada, 70 sağlık personelinin alıkonduğu hastanede 150 hastanın tedavisiz kaldığı ve İsrail'in, bu hastaların başka hastanelere nakledilmesine izin vermediği kaydedilmişti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı daha önce de jeneratörün durması ve oksijen cihazının çalışmaması nedeniyle Nasır Hastanesi'nde yoğun bakımda hayatını kaybeden hasta sayısının 8'e yükseldiğini açıklamıştı.

Gazze'de İsrail'in kuşatması altındaki Nasır Hastanesi'nden 14 hasta tahliye edildi ile ilgili etiketler İsrail Gazze
GÜNÜN VİDEOSU

Cansız bedeni bulunan eski Bakan Mehmet Ali Yılmaz'ın olaylı TS-FB maçı sonrası verdiği röportaj!

Spordan sorumlu eski Devlet Bakanı ve Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın evinde cansız bedeni bulunmasının ardından olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçından sonra verdiği röportaj ortaya çıktı.