Gaziantep'te bebeğini darp eden babaya 10 yıl 10 ay hapis cezası verildi!

Sosyal medyada yayılan görüntüler olay olmuştu! Gaziantep'te kendi bebeğini darp eden baba hakkında karar verildi.

Gaziantep’te kendi bebeğini darp eden babaya hapis cezası ve velayet hakkı engeli koyuldu. 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, sanık Yunus G. tutuklu olduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile duruşmaya katıldı.

Duruşmada, taraf avukatlarıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temsilcisi hazır olarak bulundu. Sanık, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi ve çok pişman olduğunu açıkladı.

CEZADA İNDİRİM UYGULANMAMASI İSTENDİ

Cumhuriyet savcısı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temsilcisi ile Cihan bebeğin avukatı Esra Kantar Arıkan, sanığın cezalandırılmasını ve indirim uygulanmamasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığa "alt soya ve çocuğa karşı nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 13 yıl hapis cezası verdi. Heyet, indirim uygulayarak cezayı 10 yıl 10 hapse indirdi, sanığın tutukluluğunun devamına karar verdi.

6 YIL VELAYET HAKKI VERİLMEMESİ KARARLAŞTIRILDI

Mahkeme ayrıca, sanığa cezasını tamamlamasının ardından 6 yıl velayet hakkı verilmemesine hükmetti.

Gaziantep'te, Yunus G'nin, 2 aylık oğlu Cihan G'yi darp ederken çekilen görüntüleri, 30 Kasım 2021'de ortaya çıkmış, bunun üzerine ulaşılan bebek tedavi altına alınmıştı. Aynı gün yakalanan baba tutuklanmış, sanık hakkında "beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye ve alt soya karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanmıştı.

Gaziantep'te bebeğini darp eden babaya 10 yıl 10 ay hapis cezası verildi! ile ilgili etiketler Ceza Bebek
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta ziyaretinde gülümseten diyalog! "Finike yoluna tünel isterim"

Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hasta arasında gülümseten diyalog yaşandı: "Ne istiyorsun deme sakın. Yoksa Finike yoluna tünel isterim."