Gaziantep İslahiye'de yufka ekmek satan kadın koronayı yüzlerce kişiye yaydı

Koronavirüse yakalanan ama hastalığını bilmeyen taşıyıcılar virüsü hazla yayıyor. Bunun son örneği Gaziantep'te yaşandı. Kentte iki kişi yüzlerce kişiye korona bulaştırdı. Bunlardan biri ailelere yufka ekmek satan bir kadındı. Kentte 420 kişi karantinada.

Islahiye'de tedbirlere rağmen koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı hızla artıyor. İlçede son bir günde 3, 3 günde 7 vaka görülürken toplam vaka sayısı 50'ye ulaştı.

KORONA POZİTİF DOKTOR GÖREVE DÖNDÜ

İslahiye İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibinde görevli bir doktor, korona virüs testinin pozitif çıkması sonucu tedavi altına alınmıştı. 14 günlük sürecin tamamlanmasının ardından test sonucu negatif çıkan doktor yeniden görevine döndü.

YUFKA İLE KORONA YAYDI

İslahiye İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinin yaptığı filyasyon çalışması sonrasında ilginç sonuçlar ortaya çıkıyor. Vakaların kimi zaman bir düğünde, kimi zaman ise eve ekmek getiren kişiden virüs kaptığı belirlendi. Pozitif olduğunu bilmeyen bir kişinin Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde düğüne katılması ile virüsü düğündekilere bulaştırdığı, yine pozitif olduğunu bilmeyen bir kadının yaptığı yufka ekmekleri sattığı ailelere hastalığı bulaştırdığı belirlendi.

420 KİŞİ KARANTİNADA

Alınan tedbirlere ve yasaklara uymayarak pozitif kişilerle ile temas ettiği tespit edilen 420 kişi karantinaya alındı. Bu kişilerin takibi, aile hekimleri ve kolluk birimleri tarafından günlük olarak yapılmaya devam ediyor. (İHA)

Gaziantep İslahiye'de yufka ekmek satan kadın koronayı yüzlerce kişiye yaydı ile ilgili etiketler Koronavirüsü corona covid-19
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...