Gazeteci Osman Akkuşak hayatını kaybetti

Yeni Şafak gazetesinin emektar yazarlarından Osman Akkuşak bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Yazı hayatına 1952 yılında başlayan Osman Akkuşak'ın ölümü medya camiasında büyük üzüntüye neden oldu. Akkuşak bugün toprağa verilecek.

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Yeni Şafak yazarı Osman Akkuşak bugün Fatih Cami'nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

Gazeteci Osman Akkuşak hayatını kaybetti

OSMAN AKKUŞAK KİMDİR?

Kütahya'nın Emet ilçesinde doğan Osman Akkuşak, çeşitli liselerde edebiyat dersleri verdi, lise müdürlükleri yaptı ve bin 400 civarında yazı kaleme aldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın neşriyat işlerinde görev alan Akkuşak, İlim ve Sanat Bürosu Başkanlığı, Devlet Kitapları Müdürlüğü ve Çağdaş Türk Yazarları Komisyonu'nda çalıştı.

Türkiye Edebiyat Cemiyeti'nin kurucu üyesi ve genel sekreteri olarak hizmet eden Osman Akkuşak, Türk Dilini Koruma ve Geliştirme Cemiyeti'nin ikinci başkanlığını yaptı.

Süratli Öğretmen Kılavuzu isimli eseri 1966 yılında neşredildi.

Yayına hazır eserleri arasında Türk Edebiyatı Tarihi, Atasözleri, Emet Destanı (piyes), Kompozisyon Kitabı, Batı Dillerinden Gelen Kelimeler Sözlüğü ve Osmanlıca Türkçe Lügat bulunmaktadır.

Gazeteci Osman Akkuşak hayatını kaybetti ile ilgili etiketler Yeni Şafak vefat osman akkuşak