Gayrimenkul yatırım araçları içinde açık ara getiri şampiyonuİnsanların barınma ihtiyaçlarını karşılayan konut aynı zamanda en çok kazandıran yatırım aracı unvanını da kimseye bırakmıyor. Dünyada üretilemeyen tek hammadde olan arsa ve arazi bu getiride en önemli etken. Bir de bu araziler üzerine nitelikli, deprem güvenli, şehre ama ormanlık arazi içinde olan konut projeleri daha çok kazandırıyor.

 İşte detaylar...

İbrahim Acar
İbrahim Acar

İnsanların barınma ihtiyaçlarını karşılayan konut aynı zamanda en çok kazandıran yatırım aracı unvanını da kimseye bırakmıyor.

Gayrimenkul yatırım araçları içinde açık ara getiri şampiyonuYÜZDE 150 PRİM YAPTI


Bu verileri yatırım araçlarının son bir yıllık prim oranı da destekliyor. Buna göre, son bir senede konut yatırımı yüzde 150’nin üzerinde kazanç sağladı. Döviz yüzde 32, BİST yüzde 37, altın ise yüzde 12 kazandırdı.

Sektör temsilcileri “Türkiye’de en kârlı yatırım aracı konuttur. Hem barınma hem de kazanç anlamında en iyi getiriyi sağlıyor. Güvenli liman olan sektörümüzde bu tempo artarak devam edecek” diyor.Bursa’da prim oranı daha yüksek

Bursa gayrimenkul sektöründe nadir arazilere koleksiyonluk evler yapmasıyla tanınan Homer Yapı’nın Yönetim Kurulu Üyesi Emir Bayazıtoğlu, gayrimenkul yatırımlarının Bursa’da daha çok prim yaptığını ifade etti.

Bayazıtoğlu, “Bursa, yeni açılan İstanbul-İzmir otoyolu ile İstanbul ve İzmir’e çok yaklaştı. O nedenle de bu iki ilden talep gelmeye başladı. Bu da özellikli konut projelerinin yatırımcısına daha yüksek prim sağladı” dedi.


Kendilerinin Bursa’nın yeşili ve havasıyla meşhur olan Gümüştepe’de toplam 5 projede villa, rezidans, penthouse ve malikane olmak üzere 58 bağımsız birimin yapımına devam ettiklerini söyleyen Bayazıtoğlu, Homer Yapı olarak daha inşaat bitmeden müşterilerine yüksek prim kazandırdığını söyledi.


Proje başlangıç ve bitiş rakamlarına bakıldığında prim değerinin belirtilen istatistiklerle uyumlu olduğunu söyleyen Homer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Emir Bayazıtoğlu, “Tabii genel olarak görülen bu değer artışında enflasyon düzeltmesi de var. Ancak yatırımcı bizden bu yapıları alarak birikimlerini enflasyona karşı da korumuş oldu. Böylece müşterilerimiz hem seçkin bir hayat tarzına ulaştı hem de parasının değerini korumuş oldu” dedi.

Gayrimenkul yatırım araçları içinde açık ara getiri şampiyonu

 ile ilgili etiketler emlak ekonomi Bursa
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.