Galatasaray'ın yeni başkanı Burak Elmas'tan Anıtkabir'de transfer açıklaması

Galatasaray'ın yeni başkanı Burak Elmas ve beraberindeki heyet, Anıtkabir'i ziyaret etti. Elmas, ziyaretin ardından basın mensuplarının transferle ilgili sorularına "Birçok opsiyonu değerlendireceğiz. Karşılaştığımız önemli sorunlar var, onları çözmeye çalışıyoruz. UEFA'dan borçsuzluk kağıdı alabilmek için ciddi bir rakam var" şeklinde cevap verdi.

Galatasaray'ın 38. başkanı Burak Elmas, Anıtkabir'i ziyaret edip Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Elmas'a ziyarette yönetim kurulu üyeleri ile Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (1905 AGS) yöneticileri eşlik etti.

Elmas başkanlığındaki sarı-kırmızılı heyet,  Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektiren heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Başkan Burak Elmas, burada Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Aydınlanmacı fikirlerinden, mücadeleci kişiliğinden daima feyz aldığım Nutkunu beraber edindim ATA'm...

Galatasaray Spor Kulübü 38'inci Başkanı olarak manevi huzurunuzda bulunmaktan duyduğum gururu tarif etmem imkansız.

Sizin, yüz yıl önce vatan sahtında sağladığınız 'birliktelik ülküsü' ile yola çıktım. Büyük ve kadim Galatasaray ailesi olarak, Ali Sami Yen Bey'den bugüne birlikte çok şey başardık ve başarmaya devam edeceğiz.

Fikriyatınızdan ayrılmayacağıma, kendim ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına söz veriyor, manevi varlığınız önünde saygı ve minnetle eğiliyorum.”

Galatasaray'ın yeni başkanı Burak Elmas'tan Anıtkabir'de transfer açıklaması

BORÇSUZLUK KAĞIDI BEKLENİYOR

Ziyaretin ardından basın mensuplarının transferle ilgili sorularını yanıtlayan Elmas, UEFA'dan borçsuzluk kağıdı almak için çalışmalara devam ettiklerini ve ortada ciddi bir rakam olduğunu söyledi.

Elmas, "Önümüzdeki senenin planlamalarını hocamızla birlikte yapıyoruz. Birçok opsiyonu değerlendireceğiz. Karşılaştığımız önemli sorunlar var, onları çözmeye çalışıyoruz. UEFA'dan borçsuzluk kağıdı alabilmek için ciddi bir rakam var." dedi.

Mali tabloyla ilgili yorum yapmak istemediğini söyleyen Elmas, "Şikayet edip insanları kırmak yerine sorunları çözmenin daha uygun olduğunu düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın yeni başkanı Burak Elmas'tan Anıtkabir'de transfer açıklaması - Resim : 2

Galatasaray'ın yeni başkanı Burak Elmas'tan Anıtkabir'de transfer açıklaması - Resim : 3

Galatasaray'ın yeni başkanı Burak Elmas'tan Anıtkabir'de transfer açıklaması ile ilgili etiketler Galatasaray burak elmas

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.