Galatasaray'ın eski oyuncusu Babel'den şok sözler: Guardiola bile olsa berbat bir iş çıkaracaktı

Son olarak Eyüpspor'a transfer olan Ryan Babel, eski takımı Galatasaray hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hollandalı, ''Geçen seneki takımla ilgili en büyük problem, yeterince iyi oyuncuların olmamasıydı. Galatasaray gibi bir takım için kabul edilemez bir durum. Geçen sene belki Guardiola bile olsa berbat bir iş çıkaracaktı" sözlerini sarf etti. 

Galatasaray'dan ayrılan Ryan Babel, yaz transfer döneminde bedelsiz olarak 1. Lig ekibi Eyüpspor'a bedelsiz olarak transfer olmuştu.

Vole'ye açıklamalarda bulunan Babel derbi maçları hakkında; "Hem Galatasaray hem de Beşiktaş'ta oynadığım için kendimi şanslı hissediyorum. İki kulüpte de güzel anılarım oldu. Galatasaray - Fenerbahçe maçları daha adil olmuştur ancak Beşiktaş - Fenerbahçe maçları daha olaylı oldu. Daha nefret doluydu. Daha çok kart çıktı. Taraftarların müdahil olduğu olaylar oldu. Maçlar durdu. Benim dönemimdeki en ateşli derbiler Beşiktaş - Fenerbahçe derbileriydi." dedi. 

"TÜRKİYE'DE ÇALIŞTIĞIM EN İYİ HOCAYDI''

Galatasaray'daki Domenec Torrent dönemi hakkında konuşan Hollandalı futbolcu; "Domenec Torrent, Türkiye'de çalıştığım en iyi hocaydı. Bunu yapısallık açısından söylüyorum. Kurallarının net olması açısından söylüyorum. Sahada ne istediğini çok net bir şekilde açıklıyordu. Çok net bir insandı. Size gelip, "Senden sahada bunu yapmanı istiyorum. Eğer yapmazsan oynamazsın" gibi yaklaşımı vardı. Torrent, şu anki Galatasaray'da olsaydı belki çok daha iyi iş çıkarabilirdi. Geçen seneki takımla ilgili en büyük problem, yeterince iyi oyuncuların olmamasıydı. Galatasaray gibi bir takım için kabul edilemez bir durum. Geçen sene belki Guardiola bile olsa berbat bir iş çıkaracaktı." sözlerini sarf etti. 

Galatasaray'ın eski oyuncusu Babel'den şok sözler: Guardiola bile olsa berbat bir iş çıkaracaktı

''OYUNCULAR MI İYİ DEĞİLDİ, HOCA MI İYİ DEĞİLDİ?''

Tecrübeli futbolcu sözlerinin devamında; "Bugün bambaşka bir Galatasaray kadrosu var ve bu da geçen seneki kadronun ne kadar yetersiz olduğunu gösteriyor. Takımın bu şekilde yenilenmesi çok doğru bir karar. Ama Domenec Torrent'i geçen seneki takımla yargılamak, adaletli bir tavır değil. Oyuncuların birçoğu da benimle aynı görüşleri paylaşacaktır. Belki de sormamız gereken soru şu; Acaba oyuncular mı iyi değildi, yoksa hoca mı iyi değildi?" açıklamasında bulundu.

Galatasaray'ın eski oyuncusu Babel'den şok sözler: Guardiola bile olsa berbat bir iş çıkaracaktı ile ilgili etiketler Galatasaray Ryan Babel Transfer eyüpspor
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.