Galatasaray'dan Usain Bolt hamlesi...

Yönetim kurulu toplantısında, pistlere veda ettikten sonra futbolculuğa göz kırpan Usain Bolt konusu açıldı. Marka değerine katkı sağlayabileceği düşüncesiyle Jamaikalı ünlü sprintere teklif götürülmesine sıcak bakanlar oldu. Bu öneriye bazı profesyoneller ‘taş’ koydu...

Futbolcu olmak istediğini her fırsatta dile getiren Usain Bolt, Galatasaray’ın da gündemine girdi. Dünyaca ünlü atletin şöhretinden faydalanmak isteyen Özbek yönetimi, geçtiğimiz salı yapılan toplantıda, kulübün marka değerini yükseltmek için Jamaikalı atletin kadroya katılması düşüncesini masaya yatırdı.

5192030
Bolt’un milyarlarca insan tarafından tanınması nedeniyle Galatasaray isminin Uzak Doğu’dan Amerika’ya kadar dünya manşetlerinde yer alacağını düşünen bir yönetici, 30 yaşındaki ünlü atlete davet yapılması fikrini ortaya attı. Bu proje ilgi çekerken, bazı yöneticiler de bu fikre destek verdi.

5192031
Ancak yönetim kurulu toplantısına katılan bazı profesyonellerin, Türkiye’de oynayacak bir yabancının herhangi bir ülkenin alt yaş kategorileri ya da bir kulüpte en az 1 maça çıkma zorunluluğu olduğu iddiasını ortaya atması işleri değiştirdi. Yanlış bilgilendirilen yöneticilerin hevesi kaçarken, proje de başlamadan rafa kalktı.

5192032
Galatasaray yönetiminde masaya yatırılan Usain Bolt transferinin mümkün olup olmayacağını araştırdı. Mevzuatta daha önce lisansı bulunmayan bir kişiyi futbolcu yapıp sahaya çıkarmak için herhangi bir ‘milli forma’ zorunluluğu ya da 1 maç oynama kıstası bulunmuyor.

5192034
Bolt fikrini ilk etapta ilginç bulmayan yöneticilerden bazılarının ise daha sonra ikna oldukları öğrenildi.

Galatasaray'dan Usain Bolt hamlesi... ile ilgili etiketler Jamaika Galatasaray Transfer Usain Bolt futbolcu
GÜNÜN VİDEOSU

Yaşar Alptekin, camide vaaz verdiği anları sosyal medya hesabında yayınladı

İslamiyet’e yöneldikten sonra bambaşka biri olarak yıllar sonra karşımıza çıkan eski manken, oyuncu ve dansçı Yaşar Alptekin, Eminönü'ndeki Marputçular Camii'nde cemaate vaaz verdi. Cemaate hayatındaki değişimden bahseden Alptekin anne ve babasının hayır duası sayesinde İslamiyet ile şereflendirildiğine dikkat çekti.