Futbol takımını taşıyan otobüse saldırı: 4 futbolcu hayatını kaybetti!

Somali'de futbolcuları taşıyan otobüse düzenlenen bombalı saldırıda 4 futbolcu hayatını kaybetti, 10 kişi de yaralandı. Somali Cumhurbaşkanı ailelere taziye mesajı gönderdi.

Somali'nin güneyindeki Kismayo şehrinde futbolcuları taşıyan bir otobüse bombalı saldırı düzenlendi.

4 FUTBOLCU ÖLDÜ, 10 KİŞİ YARALI

Saldırı sonucu 4 futbolcunun hayatını kaybettiği, 10 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Somali medyası, patlamada "JCCI" futbol takımının otobüsünün hedef alındığını ve otobüste kulüp personelinden yaklaşık 20 kişi bulunduğunu belirtti.

Saldırıyı henüz kimse üstlenmezken, patlamanın yola yerleştirilen bir patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu meydana geldiği öne sürüldü. El Şebab Terör Örgütünün bölgede etkin olduğu biliniyor.

SOMALİ CUMHURBAŞKANI AİLELERE TAZİYE MESAJI GÖNDERDİ

Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullahi Muhammed Farmajo, Kismayo'daki terör saldırısının kurbanlarının ailelerine ve arkadaşlarına taziye mesajı gönderdi.

Futbol takımını taşıyan otobüse saldırı: 4 futbolcu hayatını kaybetti! ile ilgili etiketler Somali futbol Otobüs Saldırı kardeş ülke kismajo JCCI takım
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...