Frida Kahlo'nun otoportresi açık artırmada satıldı

13 Temmuz 1954'te 47 yaşındayken hayatını kaybeden Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun 'Diego y Yo' (Diego ve Ben) adlı otoportresi New York'taki açık artırmada 34,9 milyon dolara satıldı. Bu eser, sanatçının son otoportrelerinden biriydi.

BBC'nin haberine göre; Meksikalı sanatçı Frida Kahlo'nun otoportresi New York'taki açık artırmada rekor fiyata satıldı. Bunun, Latin Amerika'dan bir sanat eserine ödenen en yüksek fiyat olduğu açıklandı. Daha önceki rekorun, Frida'nın uzun yıllar ilişki yaşadığı eşi Diego Rivera'nın 2018'de 9,76 milyon dolara satılan eserine ait olduğu belirtildi.

Frida Kahlo'nun otoportresi açık artırmada satıldı

Kahlo'nun Sotheby's Müzayede Evi'nde satılan "Diego y Yo" (Diego ve Ben) adlı eserinin, sanatçının son otoportrelerinden biri olduğu ifade edildi.

Otoportrenin Arjantin'de bir müze sahibi olan Eduardo F. Costantini tarafından satın alındığı bildirildi.

Frida Kahlo'nun otoportresi açık artırmada satıldı

Aynı eser 1990'daki bir müzayedede 1,4 milyon dolara satılmıştı. Eserde gözü yaşlı Frida Kahlo'nun alnında eşi Diego Rivera'nın resmi yer alıyor.

 

 

 

Frida Kahlo'nun otoportresi açık artırmada satıldı ile ilgili etiketler Diego Rivera frida kahlo Diego ve Ben Diego y Yo resim yağlıboya tablo
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.