Fransa'nın Avrupa şampiyonluğu hasreti 24 yıla çıktı!

Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) yarı final turu maçında, İspanya Milli Futbol Takımı Fransa Milli Futbol Takımı'nı 2-1 mağlup etti ve adını finale yazdırdı. Bu sonuçla Fransa'nın Avrupa Şampiyonası'nı kazanma hasreti 24 yıla yükseldi.

Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) yarı final turu maçında, İspanya Milli Futbol Takımı Fransa Milli Futbol Takımı'nı 2-1 mağlup etti ve adını finale yazdırdı.

İspanya'nın gollerini 21. dakikada Lamine Yamal ve 25. dakikada Dani Olmo kaydetti.

Fransa'nın tek golü ise 8. dakikada Kolo Muani'den geldi.

Bu sonuçla Fransa'nın Avrupa Şampiyonası'nı kazanma hasreti 24 yıla yükseldi.

Tarihinde 2 kez Avrupa şampiyonu olan Fransa son zaferini EURO 2000'de yaşadı.

Sonrasındaki şampiyonlarda sırasıyla çeyrek final, grup aşaması, çeyrek final, ikincilik ve son 16 turu gören Fransa, EURO 2024'e yarı final aşamasında veda etti.

 

Fransa'nın Avrupa şampiyonluğu hasreti 24 yıla çıktı! ile ilgili etiketler İspanya Fransa Euro 2024 Avrupa Şampiyonası
GÜNÜN VİDEOSU

O patrondan skandal sözler: Burayı devletten sıfır aldım, yarın da herkesi kapının önüne koyarım!

Elazığ'da eylem yapan işçilerle bir araya gelen ve taleplerini dinleyen Eti Krom A.Ş.'nin sahibi Ali Rıza Yıldırım, işçileri azarladı. 'Yarın herkesi kapının önüne koyarım' diyen işçiye Yıldırım, 'İş sizin işiniz' deyince, 'Cevap verme bana. Ben sana söz hakkı verince konuşacaksın. Ben burayı sıfır yaparım, yarında kapıya kilidi vururum. Burası devlette kilitliydi. Para da kazanmıyordu para da kaybetmiyordu. Ben burayı aldım, bu hale getirdim' dedi.