Fransa'da Bordeaux ve Angers, mali nedenlerden dolayı küme düşürüldü

Son şampiyonluğunu 2008-09 sezonunda yaşayan Fransa'nın köklü kulübü Bordeaux ile Ligue 1'in bir diğer kulübü Angers, mali nedenlerden dolayı küme düşürüldü. Karara itiraz edecek iki kulübün, mali polisin verdiği cezadan kurtulması için kararın temyiz edileceği 12 Temmuz’a kadar geçerli gerekçeler sunması gerekiyor.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Fransa'nın köklü kulüplerinde Bordeaux ile Angers, mali nedenlerden dolayı küme düşürüldü. Ulusal Yönetim Kontrol Birimi ekipleri, Bordeaux ve Angers takımlarında yaptıkları inceleme sonucunda Bordeaux’nun ana sponsoru King Street’in çekilmesi ve Angers’in ise bir futbolcusunu Wolverhampton’a kiralamasında belge eksikliği olduğu gerekçesiyle, iki kulübü küme düşürdü.

MAHKEME SÜRÜYOR, BORDEAUX UMUTLU

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bordeaux yönetimi, 

"İlk duruşmada çoğunluk hissedarın çekilmesinin ardından Kulübün ihtiyaçlarının karşılanamayacağı ortaya çıktı. İkinci duruşmada, Jogo Bonito şirketi, Fortress ve King Street arasında imzalanan prensip anlaşmasına (“Term Sheet”) uygun olarak çeşitli tarafların katkılarıyla devralma projesinin ve finansman ihtiyacının kapsamının sunulması mümkün oldu.

Bu çeşitli değişimlerin sonunda, komite üyeleri FC Girondins de Bordeaux'nun Ligue 2 BKT şampiyonasında "kulübün çoğunluk hissedarının çekilmesi nedeniyle" düşürüldüğünü açıkladılar. Kulüp, alıcının özellikle fonların haczedilmesine ve kulübün 12 Temmuz'da devralınmasıyla ilgili tüm anlaşmaların imzalanmasına geçerek planın tamamlamasına izin vermek için bu karara doğal olarak itiraz edecektir.

FC Girondins de Bordeaux, DNCG'ye sunulan ve gerekli finansman ihtiyacının kapsamına ilişkin büyük bir ihtilafın gündeme gelmediği yeniden başlatma projesinin, bu yaptırımın kaldırılmasına ve Ligue 1'deki sürdürülmesine izin vereceğinden umutlu." ifadelerini kullandı.

Fransa'da Bordeaux ve Angers, mali nedenlerden dolayı küme düşürüldü

Karara itiraz edecen iki kulübün, mali polisin verdiği cezadan kurtulması için kararın temyiz edileceği 12 Temmuz’a kadar geçerli gerekçeler sunması gerekiyor. Bordeaux kulübünün satış aşamasında olduğu ancak ilgili birime sağlam bir mali plan sunacakları belirtilirken, Angers kulübü eksik belgenin biran önce yetkili kuruma ulaştırılacağını kaydetti.

Fransa'da Bordeaux ve Angers, mali nedenlerden dolayı küme düşürüldü ile ilgili etiketler Ligue 1 bordeaux angers