Filiz Akın vasiyetini ilk kez açıkladı

Türk sinemasının efsane ismi Filiz Akın, kanserle savaşını anlatırken, vasiyetindeki bir maddeyi ilk kez açıkladı.

Filiz Akın, yıllar önce kansere yakalanmış ve uzun bir tedavi sürecinden sonra sağlığına kavuşmuştu. Ünlü oyuncu, önceki gün İstanbul'da katıldığı bir sağlık sempozyumunda kansere yakalandığı dönem yaşadıklarını ve zorlu tedavi süreci ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Vasiyetindeki bir maddeyi ilk kez Magazin 8'e açıklayan Akın, Öldükten sonra organlarımı bağışlamak istiyorum. Bedenimizi öbür tarafa götüremiyoruz. Giderse ruhumuz gidiyor. Bedenimiz bir işe yarasın. Öldükten sonra organlarımla başkalarına hayat vermek istiyorum diye konuştu.

'ÖTENAZİ' AÇIKLAMASI ÇOK KONUŞULMUŞTU

Filiz Akın, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir etkinlikte eşi eski Mit Müsteşarı Sönmez Köksal ile aldıkları bir kararı şu sözlerle açıklamıştı:
Yaşayacaksam kaliteli yaşayayım, eğer bağımlı olacaksam ve bitkisel hayata gireceksem öleyim. Eşimle birbirimize vasiyet ettik, eğer öyle bir durum doğar ve ötenazi hakkı tanınırsa bunu kullanma sözü verdik. Elbette beni hayata en çok bağlayan şey sevgi ve sizlerin duası.

Filiz Akın 2002 yılında bir çeşit burun ve ağız arkası (nazofarenks) kanserine yakalandıktan sonra zorlu tedavi sürecinden sonra sağlığına kavuştu.

Filiz Akın vasiyetini ilk kez açıkladı ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.