Filiz Aker, yeşil reçete ile satılan 'Xanax'ın üzerine alkol alıp kata çıkmış!

Saplantılı bir aşk tutkusuyla, ünlü sunucu Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden eski manken Filiz Aker’in psikolojik tedavi görüp Xanax ilacı kullandığı ve her gün düzenli olarak aldığı bu ilacın üzerine olay günü alkol aldıktan sonra olayı gerçekleştirdiği öğrenildi. Uzun bir dönemden beri psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen Aker’in, olayı gerçekleştirdiği bulundurma ruhsatlı silahın ruhsatını alırken özel bir psikaytri kliniğinden temin ettiği raporla ruhsatı aldığı öne sürülürken, silahın otele sokulması ise polis tarafından büyük bir güvenlik açığı olarak ifade ediliyor.

İstanbul Beşiktaş’ta ki Conrad otelde dün akşam saatlerinde, otelin 10.katındaki 1130 numaralı odada ünlü sunucu Vatan Şaşmaz (43) ı öldürdükten sonra cinayette kullandığı aynı silahla kafasına ateş ederek intihar eden eski manken Filiz Aker (54) in psikolojik tedavi gördüğü ve bu tedaviler kapsamında düzenli olarak her gün kullandığı Xanax ilacını olay günüde kullanıp ardından alkol aldıktan sonra çıktığı 10. kattaki odada olayı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Vatan Şaşmaz ile 2009 yılında yaşadığı kısa süreli ilişkinin ardından Şaşmaz’a karşı saplantılı bir döneme giren ve en son İranlı milyarder eşinden boşandıktan sonra Amerika’da yaşamaya başlayan eski manken Filiz Aker’in Temmuz ayının son günlerinde İstanbul’a gelip Conrad Otel’deki 1130 numaralı odaya yerleştiği öğrenildi.

Şaşmaz ile ilişkisini devam ettirmek isteyen ve zaman zaman ünlü sunucuyu arayarak tehditkarvari konuşmalarda yaptığı öğrenilen Aker’in, 5 yıla yakın bir süre psikolojik tedavi görüp psikiyatrik ilaçlar aldığı ve olay günüde yeğeni Dora Ercan ve eşiyle otelin lobisinde bir süre oturup alkol aldıktan sonra olay saatini beklediği ve ardından çıktığı özel odasında olayı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Şaşmaz ile WhatsApp programı üzerinden mesajlaştığı ve ünlü sunucuyu odasına son bir kez görüşmek üzere çağırdığı öğrenilen Aker’in, olay sırasında kullandığı ve bulundurma ruhsatlı olduğu öğrenilen silahın otele sokulması ise polis tarafından büyük bir güvenlik açığı olarak değerlendiriliyor.

Bulundurma silahların sadece verilen şahısın ikamet ve ticarethanelerinde bulundurulabileceğini ve taşınamayacağını ifade eden emniyet yetkilileri, bulundurma bir yana taşıma ruhsatlı silahların bile böyle lüks mekanlara sokulmasının yasak olduğu bir otele böyle bir silahın sokulmasının güvenlik açığını ortaya koyduğunu ifade etti.

Soruşturma safhasında otel yönetiminin kendilerine, Aker’in otele ne zaman ve nasıl gelip yerleştiği yönünde de yardımcı olacak bilgiler verme yönünde imtina gösterdiğini ifade eden polis kendi araştırmalarına göre eski mankenin Temmuz ayı sonunda Amerika’dan İstanbul’a gelerek otele yerleştiği bilgisine ulaştı.

XANAX NEDİR?

Xanax çok tanınan ve bilinen bir anti-deprasan'dır. Reçeteyle satılmaktadır. İlaç etken maddesi Alprazolam'dır.
Alprazolam benzodiazepin grubu ilaçlardan biridir. Alprazolam beyinde dengesiz hale gelerek anksiyeteye (endişe, kaygı) sebep olabilecek kimyasalları etkiler. Alprazolam kullanırken alkol almayınız. Bu ilaç alkolün etkilerini arttırabilir. Alprazolam alışkanlık meydana getirebilen bir yapıdadır ve yalnızca doktorun reçete ettiği kişi tarafından kullanılmalıdır. Alprazolam hiçbir zaman başka bir kişiyle paylaşılmamalıdır.

XANAX HANGİ DURUMLARDA KULLANILAN BİR İLAÇTIR?

1. Anksiyete bozuklukları, endişe ve gerginlik hali.
2. Panik bozukluklar.
3. Depresyonun eşlik ettiği anksiyete olguları.
4. Nörotik ya da reaktif depresyon durumları.
İlacın ani bırakılması durumunda görülebilecek rahatsızlıklar nelerdir?
Disfori, uykusuzluk, karın ve kas krampları, kusma, terleme, tremor ve bazen konvülziyonları kapsayabilen majör bir sendrom görülebilir. Bu belirti ve bulgulara, uzun sürelerle aşırı dozlar alan hastalarda daha sık rastlanmaktadır.

KİMLER XANAX KULLANMAMALIDIR?

1. Böbrek ya da karaciğer fonksiyonu bozukluğu olan hastalar,
2. Gebeliğin ilk 3 ayında,
3. Herhangi bir solunum problemi olanlar,
4. Göz tansiyonu (glokom) rahatsızlığı olanlar,
5. İntihar düşüncesi olanlar,
6. Alkol veya hap bağımlılığı olanlar ilacı kullanmadan önce bu durumlarını doktora bildirmeleri gerekmektedir.

XANAX KULLANMADAN BİLMENİZ GEREKEN ŞEYLER NELERDİR?

Xanax sersemlik ve uyuşukluğa neden olabilir Bu nedenle motorlu taşıt ya da tehlikeli olabilecek herhangi bir cihaz kullanılması durumunda dikkatli olunmalıdır Hastada eğer sersemlik ve uyuşukluk meydana geliyorsa hasta bu tür aktivitelerden kaçınmaldır.
Xanax alırken alkolden uzak durun Alkol Xanax’ın sersemlik ve uyuşukluk yapıcı etkisini arttırabilir. Xanax alışkanlık oluşturabilir. Yani bu ilaca fizyolojik ve psikolojik olarak bağımlı hale gelebilirsiniz. Doktorunuzun reçete ettiğinden fazla miktarda ya da daha uzun süre kullanmayın. Haftalar boyunca kullanımdan sonra ilacın aniden kesilmesi durumunda “çekilme” etkileri görülebilir. İlacın ani kesilmesi durumunda görülebilecek yan etkilerden birisi nöbet geçirmek olabilir. Doktorunuz dozu basamaklı bir şekilde azaltacaktır.

XANAX’IN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

1. Allerjik reaksiyon (Nefes almada güçlük; boğazda daralma hissi; dudaklarda, yüzde, dilde şişme)
2. Ağızda ya da boğazda yaralar.
3. Deride ya da gözlerde sarılık.
4. Döküntü.
5. Hallüsinasyonlar, konfüzyon.
6. Görmede bir takım değişiklikler.
7. Uyuşukluk, sersemlik ya da sakarlık.
8. Depresyon.
9. Bulantı, kusma, ishal ya da kabızlık.
10. İdrar yaparken zorlanma hissi.
11. Anormal rüyalar.
12. Başağrısı.
13. Ağızda kuruma hissi.
14. Cinsel istekte azalama, davranış değişiklikleri.
Bazı yan etkiler çok sık görülmekte olup bazıları çok görülmemektedir.

XANAX KULLANIMI HAKKINDA UYARILAR

1. Doktor'a görünmeden kesinlilikle ilacı kullanmayınız.
2. İlacı kullanan bir yakınınızdan bir defalık dahi olsa ilacı isteyip kullanmayınız.
3. 18 yaşı'nın altındakiler ilacı doktora görünmeden kullanmamalıdırlar.
4. Eğer doktorunuz size bu ilacı yazdıysa doktorunuza başka hastalığınız varsa onları ve kullandığınız ilaçları söyleyiniz.
5. İlacı kullananlar ilacı herhangi bir madde ile birlikte almayınız.
6. İlacın yan etkilerini özellikle bağımlılık yaratabileceğini aklınızda bulundurmalısınız. Doktorunuz'a bu durumu danışıp onun dediği şekilde ilacınızı kullanmalısınız.
7. Yasa dışı yollardan ilacı temin etmeye çalışmayınız.

Filiz Aker, yeşil reçete ile satılan 'Xanax'ın üzerine alkol alıp kata çıkmış! ile ilgili etiketler İlaç alkol filiz aker vatan saçmaz xannax içmiş
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...