Filistin'e destek veren 3 ünlüyü hedef gösterdi

New York Times, İsrail'in Filistinlilere yönelik kanlı saldırılarını eleştiren ve Filistin'e destek veren Bella Hadid, Gigi Hadid ve Dua Lipa'yı hedef gösteren tam sayfa ilan yayınladı. O ilan sosyal medyada büyük tepki gördü.

New York Times (NYT) gazetesinde tam sayfa yer alan bir ilanda, İsrail'in Filistinlilere yönelik kanlı saldırılarını eleştiren ve Filistin'e destek veren Bella Hadid, Gigi Hadid ve Dua Lipa hedef gösterildi.

Filistin asıllı ABD'li modeller Bella Hadid ile kardeşi Gigi Hadid ile yine Filistin'e destek veren şarkıcı Dua Lipa, NYT'nin ilanında "İsrail'i kınayıp Hamas'a sessiz kalmakla" suçlandı. Hadid kardeşler ile Lipa'nın fotoğraflarına yer verilen ilanda, "Bella, Gigi, Dua; Hamas ikinci Holokost çağrısı yapıyor. Onları derhal kınayın." ifadeleri kullanıldı.

Filistin'e destek veren 3 ünlüyü hedef gösterdi

Amerikalı haham Shmuley Boteach'in başında olduğu "Dünya Değerler Ağı" adlı örgüt tarafından verilen ilan, Filistin'e destek veren 3 ünlü ismi doğrudan hedef gösterdiği için sosyal medyada yoğun tepki gördü. Paylaşımlarında NYT gazetesine tepki gösteren çok sayıda kullanıcı, gazetenin tarafsızlığını koruduğunu iddia edemeyeceğine vurgu yaptı.

Bella Hadid, olayların başladığı ilk günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Eğer Amerikalıysanız bilin ki ödediğiniz vergilerin bu yaşananlarda payı var! İsrail'e her yıl 3,8 milyar dolar ödüyoruz. Bunu biliyor muydunuz?" demişti. Hadid, New York'ta yapılan ve kendisinin de katıldığı Filistin'e destek yürüyüşünden kareler paylaşarak, "Şu an böyle hissediyorum. Bu kadar güzel, zeki, saygılı, sevgi dolu, kibar ve cömert Filistinlinin etrafında olmak... Bütün hissettiriyor. Filistin özgür kalana kadar Filistin'e özgürlük." diye yazmıştı.

 

 

Filistin'e destek veren 3 ünlüyü hedef gösterdi ile ilgili etiketler Bella Hadid Gigi Hadid Dua Lipa New York Times Filistin İlan