FETÖ'ye 43 ilde mahrem imam operasyonu! 102 gözaltı kararı var...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Jandarma Genel Komutanlığını hedef alarak içerisinde yuvalanan ve ‘mahrem imam’ oldukları tespit edilen; 64’ü daha önce ihraç edilmiş kamu görevlisi, 38’i özel sektör çalışanı olmak üzere 102 ‘mahrem imam’ şüpheli hakkında Ankara merkezli 43 ilde gözaltı kararı verildi.

Ankara merkezli 43 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'nün Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik operasyon düzenlendi. 

102 MAHREM İMAM HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet Genel Müdürlüğünün (EGM), FETÖ mensuplarının deşifresine yönelik çalışmaları sonucu, örgütün Jandarma Genel Komutanlığı hedef alarak içerisinde yuvalanan ve ‘mahrem imam’ oldukları tespit edilen; 64’ü daha önce ihraç edilmiş kamu görevlisi, 38’i özel sektör çalışanı olmak üzere 102 ‘mahrem imam’ şüphelinin, hakkında soruşturma başlatıldı.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara merkezli 43 ilde şüphelilerin yakalanması için operasyonlar devam ediyor.

FETÖ'ye 43 ilde mahrem imam operasyonu! 102 gözaltı kararı var... ile ilgili etiketler FETÖ Ankara İmam PYD Jandarma mahrem