FETÖ'nün haberleşme programı ByLock’un lisans sahibi David Keynes yurt dışına çıkış yasağı şartıyla serbest bırakıldı!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı ByLock'un lisans sahibi olan ve 15 yıla kadar hapsi istenen David Keynes (Alparslan Demir) yurt dışına çıkış yasağı ile tahliye edildi.

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'nin ardından Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. 

Örgütün şifreli haberleşme amacıyla kullandığı ByLock uygulamasının lisans sahibi David Keynes'in yargılandığı davayla ilgili de yeni gelişmeler yaşandı.

15 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYORDU

"Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen David Keynes'in 3 Kasım'da yapılan tutukluluk incelemesinde tahliyesine karar verildiği ortaya çıktı. Mahkeme, Keynes hakkında yurtdışına çıkış yasağı da koydu.

9 HAZİRAN'DA ABD'DEN İSTANBUL'A GELDİ

ByLock'un lisans sahibi David Keynes, itirafçı olmak için savcılığa başvuru yapıp, 9 Haziran'da ABD'den İstanbul'a geldi. Keynes, havalimanında gözaltına alındı, ardından tutuklandı.

 

ASIL ADI ALPARSLAN DEMİR

İtiraflarında, aslında adının Alparslan Demir olduğunu, ABD vatandaşlığına geçince ünlü iktisatçıdan esinlenip David Keynes adını aldığını söyledi. İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi 3 Kasım'da sanığın tutukluluk durumunu değerlendirdi.

"KAÇMA ŞÜPHESİ YOK"

Alparslan Demir'in, soruşturmaya maruz kalacağını bilerek kendiliğinden yurt dışından geldiği, kaçma şüphesinin olmadığı belirtildi. Sanık, yurt dışına çıkış yasağı konularak 3 Kasım'da Silivri Cezaevi'nden çıkarıldı.

 

FETÖ'nün haberleşme programı ByLock’un lisans sahibi David Keynes yurt dışına çıkış yasağı şartıyla serbest bırakıldı! ile ilgili etiketler ByLock tahliye FETÖ david keynes yurt dışı
GÜNÜN VİDEOSU

Gazeteci Özlem Gürses: CHP Genel Merkezi'nde çok kişi ağladı

Muhalif gazeteci Özlem Gürses, Kılıçdaroğlu'nun bir kez daha mağlup olmasından sonra CHP Genel Merkezi'nde birçok insanın ağladığını söyledi.