FETÖ'cüler 'Solcu yazarların kitaplarını okumaya' başladı

FETÖ'den gözaltına alınan şüphelilerden bazıları, örgütün kendilerine "Solcu yazarların kitaplarını okuyun" talimatı verdiğini söyledi.

Kahramanmaraş merkezli 18 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonun ardından adliyeye sevk edilen 29 şüpheliden 18'i tutuklandı. Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde, 4 Kasım'da Kahramanmaraş, Adıyaman, Konya, Şanlıurfa, Malatya, Ordu, Iğdır, Ankara, Mardin, Şırnak, Muğla, Kars, Antalya, Kayseri, Kütahya, İstanbul, Erzincan ve Bingöl'de düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan zanlılardan emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Aralarında örgütün sözde sorumlusu, subay ve astsubayların da bulunduğu 18 zanlı, çıkarıldıkları mahkemece ''terör örgütü kurmak, örgüte üye olmak, örgütsel faaliyetler kapsamında askeri okullara öğrenci yerleştirmek, çaldıkları askeri okul sınavlarına ait soruları örgüt üyelerine vermek'' suçlamasıyla tutuklandı. Örgütün yapısını anlatarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan 11 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"SOLCU YAZARLARIN KİTAPLARINI OKUYUN"

Bazı şüphelilerin, örgüt mensubu askeri okul öğrencilerinin katalogdan eş seçerek evlenmelerini sağladıklarını, askeri okul sınavlarını kazananlardan yeni telefon ve hat almalarını istediklerini itiraf ettikleri belirtildi.

Örgütten ayrılmak isteyenlerin tehdit edildiği, göreve başlayanların ilk maaşının "himmet" olarak alındığını belirten bazı itirafçıların, "Askeri okullarda örgüt evine gitmeyenlere komutanlar tarafından eziyet yapılması, gözle namaz kılma metotları, sol görüşlü yazarların isimleri ve kitaplarının okutulması ile mülakatta hangi soruların sorulacağı ve mülakatta 'Cami hakkında ne düşünüyorsunuz?' sorusuna 'Garip bir yapı' cevabının verilmesinin istenildiği" şeklinde beyanda bulundukları öğrenildi.

FETÖ'cüler 'Solcu yazarların kitaplarını okumaya' başladı ile ilgili etiketler FETÖ solcu yazarlar
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.