FETÖ'cü Orhan İnandı'nın kanlı planı ortaya çıktı: 2 milyon dolara tetikçi tuttu!

MİT operasyonuyla Kırgızistan'da yakalanıp Türkiye'ye getirilen FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı ile ilgili yapılan şoke eden bir ihbar iddianameye girdi. İnandı'nın Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat'ı öldürmek için 2 milyon dolara tetikçi tuttuğu öğrenildi.

Yurtdışında yakalanıp Türkiye’ye getirilen FETÖ imamı Orhan İnandı'nın 2018 yılında düzenlenen bir iftar programında 'Teröristlerle aynı masaya oturmam' diyerek programı terk etmesiyle gündeme gelen Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat hakkında suikast planı yaptığı ortaya çıktı.

FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı ile ilgili yapılan ihbar iddianameye girdi. İhbarda  "İnandı beni 2 milyon dolara tuttu. Suikasttan vazgeçtiğim için hapse attırdı." ifadeleri dikkat çekti. 

SUİKAST İÇİN 2 MİLYON DOLAR PARA TEKLİF ETTİ

İnandı hakkında 'Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' suçundan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianamede yer alan ifadede M.Y. kendisine Cengiz Kamil Fırat'a suikast yapması için 2 milyon dolar para teklif edildiğini ve Glock marka silah verildiğini iddia etti.

M.Y., teklifte bulunan şahısların Bişkek'te yaşayan ve kırmızı bültenle aranan FETÖ'nün Orta Asya Sorumlusu Orhan İnandı'nın yardımcısı H.M., esnaflık yapan A.Y ve A.Ç ile pasaport işlemlerini yapan Ş. olduğunu öne sürdü.

M.Y. ihbarında, süikastın 2 milyon dolar karşılığında yapılmasının istendiğini, 500 bin doların peşin, 1.5 milyon doların ise yurtdışına çıkınca verileceğini söyledi.

 'KABUL ETMEYİNCE HAPSE ATTILAR'

M.Y. para teklifinin ardından kendisine verilen Glock marka silah ile 2 kez Bişkek Elçiliğine girdiğini, Türk olduğu için aranmadığını, şahısların dışarıda beklediğini ancak suikastı kabul etmeyince, İnandı ve beraberindekilerin kendisini asılsız suçlamalarla rüşvet karşılığında Kırgızistan'da cezaevine gönderdiğini anlattı.

FETÖ'cü Orhan İnandı'nın kanlı planı ortaya çıktı: 2 milyon dolara tetikçi tuttu! ile ilgili etiketler Orhan İnandı suikast elçi Cengiz Kamil Fırat
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...