FETÖ ve PKK'ya destek verip Türkiye'yi şikayet ettiler

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla FETÖ ve terör örgütü PKK yandaşlarına destek veren DİSK, Türkiye'yi Batı'ya şikayete kalkıştı.

Özgür Gündem Gazetesi, Çarşamba günü terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı gerekçesiyle İstanbul 8. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından geçici olarak kapatılmıştı. Bu haber üzerine sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapan DİSK, gazeteye sahip çıktı.

Gazeteye yapılan baskını da provoke etmeye çalışan DİSK, baskın ile ilgili olarak ‘Dayanışma için gelen insanlar da tutuklandı’, ‘Kürt destekçisi, sendika destekçisi günlük özgür gündem yasaklandı, ofislerine baskın yapıldı ve 23 gazeteci tutuklandı’, ‘Baskın sırasında 10 gazeteci polis tarafından darp edildi ve tutuklandı’ gibi paylaşımlar yaptı.

Paylaşımlarıyla Fethullahçı Terör Örgütü’ne de(FETÖ/PDY) destek olmaktan geri durmayan DİSK, ‘Binlerce kamu çalışanı darbe girişimi sonrası işten çıkarıldı’, ‘Darbe girişimi sonrası diktatörlüğe bir adım daha yaklaşıldı’, ‘Darbeyi engelleyenler ve sokaklara çıkanlar kimler?' gibi ifadeler kullanarak örgüte yönelik operasyonları eleştirdi.

DİSK Dış İişkiler Koordinatörü Kıvanç Eliaçık tarafından yapıldığı iddia edilen paylaşımlara uluslararası sendikalardan da destek geldi.

Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu (İTUC), Avrupa Kamu Hizmeti Sendikaları (EPSU), Avrupa Sendikalar Konfederasyonu (ETUC) ve Kamu Hizmetleri Enternasyoneli (PSI) gibi kurumların Türkiye aleyhine yapılan bu paylaşımları sürekli retweetlemeleri ise dikkatlerden kaçmadı.

HABER 7

FETÖ ve PKK'ya destek verip Türkiye'yi şikayet ettiler ile ilgili etiketler Haber