FETÖ soruşturmasında tutuklanmıştı! Eski Adalet Bakanı ile tartışmalı savcı akraba çıktı...

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'le, İlhan Cihaner'e kumpas kuran FETÖ'cü savcı Osman Şanal akraba çıktı. Akrabalığı Sadullah Ergin'in damadı Mehmet Şanal sosyal medyada açıkladı. Ancak Mehmet Şanal, soruların derinleşmesi üzerine mesajlarını sildi.

Sadullah Ergin'in damadı Mehmet Şanal, Osman Şanal'la akraba olduklarını açıkladı. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından sosyal medyada keskin bir şekilde FETÖ eleştirisi yapan Sadullah Ergin'in damadı Mehmet Şanal'a bir kullanıcı Osman Şanal'la akrabalığını sordu.

Mehmet Şanal bunun üzerine şunu söyledi: "Sayın Sadullah Ergin kayınpederim. Osman Şanal ise maalesef akrabamız."

150820161701075352612_3.jpg

Twitter'da Sadullah Ergin, Osman Şanal ilişkilerine dair sorgulama devam edince ise Mehmet Şanal şunları söyledi: "Osman Şanal gibi tüm akrabalarım da bilir ki Reis paralele savaş açtıktan sonra tepkimizi koymuşuzdur. Osman Şanal'ı 2014'te yaptığım düğüne bile davet etmediğimizi de herkes bilir."

Ancak Şanal, bir kullanıcının "Sadullah Ergin, Hasan Şanal aracılığıyla Cemaatçi Savcı Osman Şanal ile ne görüşmüştür" sorusuna cevap vermedi. Ardından Osman Şanal ile akrabalığına dair tüm mesajlarını sildi.

Bu arada hem Mehmet Şanal'ın hem de Şanal ile aynı soyadı taşıyan bazı isimlerin Sadullah Ergin ile FETÖ bağlantısına dair soru soran kullanıcılara twitterda bularak yanıt vermesi dikkat çekti.

2 YIL ÖNCE EVLENDİLER

Sadullah Ergin'in kızı Hatice Kübra Ergin ile Mehmet Şanal 4 Mayıs 2014'te evlenmişti. Çiftin nikah şahitliğini dönemin TBMM Başkanı Cemil Çiçek, dönemin Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, dönemin AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Çelik ve Mustafa Şentop ile AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş yapmıştı.

OSMAN ŞANAL KİMDİR

2010 yılında Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’in makamında gözaltına alınması talimatını veren Osman Şanal, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanmıştı.

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ve Emekli Orgeneral Saldıray Berk'in de aralarında bulunduğu 14 sanığın "Ergenekon terör örgütü üyeliği" suçundan yargılandığı davada, Cihaner’in makamında gözaltına alınması çokça konuşulmuştu.

FETÖ soruşturmasında tutuklanmıştı! Eski Adalet Bakanı ile tartışmalı savcı akraba çıktı... ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.