FETÖ ile mücadeleye mola vermeden devam edeceğiz

Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye duraksama ve mola vermeden devam edeceklerini söyledi.

İçişleri Bakanlığının İl Emniyet Müdürleri Kararnamesi'yle İzmir'den Antalya Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Uzunkaya, Döşemealtı Sosyal Tesisleri'nde gazetecilerle tanışma toplantısında bir araya geldi. Uzunkaya, yaptığı açıklamada, medyanın halkla iletişim için önemli bir işlevi olduğunu, doğru bilginin deformasyona uğramadan, değiştirilmeden, kaynağından alanına ulaştırılmasının önemli olduğunu söyledi.

Medyanın güvenlik hizmetleriyle ilgili emniyet teşkilatının yürüttüğü faaliyetlerin sağlıklı aktarılması ve yorumlanmasında önemli rolü olduğuna dikkati çeken Uzunkaya, doğru bilgi kaynağından alınmadığında birtakım eklenti ve yanlış bilgilerle insanların kafalarının karıştırıldığını ve bu nedenle vatandaşların güven duymamaya başladığını anlattı. Uzunkaya, ilgili birimlerin olayın ardından doğru bilgilendirmeyi yapacağını ve sosyal medyadaki yanlış bilgilendirmelerin önüne geçileceğini kaydetti.

Yayın yasağının terör bağlantılı konularda dezenformasyonu önlemek, insanları paniğe sevk edecek olumsuzluklardan uzak tutmak amacıyla koyulduğuna dikkati çeken Uzunkaya, sosyal medya üzerinden toplumun bilgi anlamında kirletildiğini ve amacı sadece toplumu karıştırmak olan kişilerin sosyal medya üzerinden bunun için çalıştığını kaydetti.

"15 TEMMUZ TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR MİLATTIR"

Güçleri yettiğince bütün imkanları en üst düzeyde kullanarak çalışmalarına devam edeceklerini vurgulayan Uzunkaya, zor şartlar altında mesai harcayan ve bu uğurda canlarını feda eden şehitlere Allah'tan rahmet diledi. Uzunkaya, "Türkiye'nin güvenliğinin sağlanması, geçmişiyle geleceği arasındaki köprüyü sağlam şekilde imar edip, aksaklıkları giderip daha iyi bir geleceğe hazırlama noktasında gayret sarf ederken yolda kaybettiklerimiz, feda ettiklerimiz oldu. Bundan sonra da olacak. Bu ülke için alın teri akıtanlara müteşekkir olmamız lazım." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin huzuru, güvenliği, refahı ve kalkınması için bütün kurumların, vatandaşların ve gazetecilerin birbirlerine destek vermesi gerektiğine inandığını anlatan Uzunkaya, şöyle konuştu: "Toplumun, bilgisi olan her şeyi paylaşması gerekiyor. Bu, vatandaşlık görevidir. Antalya'da yaşayan vatandaşların, toplumu ilgilendiren her konuda gördüklerini, duyduklarını doğru bir şekilde, eklemeden, çıkarmadan ve saptırmadan ilgili yerlere taşımalarını rica ediyorum.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde olduğu gibi, Antalya'da da yoğun bir ihbar mekanizması oluştu. 15 Temmuz'da öne çıkan bu yapıya olduğu gibi, her soruna karşı aynı duyarlılıkla ihbar mekanizmasının sürdürülmesi gerekiyor. 15 Temmuz, Türkiye için önemli bir milattır. Darbe girişimi, Türkiye'nin yok edilmesi projesidir. Vatandaşımızın sağlıklı, dik ve kahramanca duruşu, birtakım hesapların karışması ve esas hesap sahibinin olaya müdahale etmesi dolayısıyla 15 Temmuz hedefi amacına ulaşamadı.

Türkiye'de yoğun bir ayıklama, temizleme, arındırma süreci yaşanıyor. Bu süreci de toplumun her kesimi doğru şekilde kuruyla yaşı, sapla samanı karıştırmadan yürüteceğiz. FETÖ ile mücadeleye en küçük bir zafiyet, duraksama, mola verme gibi anlayış olmadan, bu ve benzeri örgütler tamamen bertaraf edilinceye kadar, devletin tüm kurumlarıyla devam edeceğiz."

"İLK 10 AYDA ANTALYA'DA YAKLAŞIK 250 KİŞİ TRAFİK KAZALARINDA HAYATINI KAYBETTİ"

Uzunkaya, çocuklara kadar inen uyuşturucu sorununa karşı da özel önlem alacaklarını ifade etti. Trafik kazalarına da değinen Uzunkaya, Antalya'da trafik kazalarıyla ilgili istatistiklerin kötü olduğunu söyledi.

Uzunkaya, sözlerini şöyle tamamladı: "2016'nın 10 aylık sürecindeki trafik kazalarında yaklaşık 250 kişi hayatını kaybetti. 7 bin 500 kişi de yaralandı. Bu rakamlar geçen yılın aynı dönemine göre oldukça yükselmiş. Bu artışlara karşı önlem alacağız. Mala karşı işlenen suçların yüzde 40'ı, insana karşı işlenen suçların ise yüzde 90'ı aydınlatılmış. Yılın 10 aylık döneminde 30 kişi kasten öldürülmüş, 8 bin 500 vatandaş da yaralanmış. 540 kişi cinsel saldırı ya da tacize uğramış. 325 çocuğa da cinsel istismar suçu işlenmiş.

Aynı dönemde 3 bin 500 civarında motosiklet ve bisiklet hırsızlığı olmuş ve bu çalınan motosikletlerle de çok sayıda suç işlenmiş. 2 bin 500 evden hırsızlık, 60 kapkaç ve 300 de gasp ve yağma olmuş. Bu suçların yüzde 90'ının failleri yakalanmış. Her türlü suça ve suçluya karşı gece gündüz demeden çalışacağız."

FETÖ ile mücadeleye mola vermeden devam edeceğiz ile ilgili etiketler Antalya FETÖ Celal Uzunkaya
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.