FETÖ için MGK kararı gösteren Kılıçdaroğlu, o tarihte bakın kimlerle!

AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ'cülerle toplantı yaptığına ilişkin bir fotoğraf yayımladı. Akdoğan, Star gazetesindeki bugünkü yazısında, “Oysa Kılıçdaroğlu tam da tartışmanın olduğu o günlerde (Aralık 2013’te) Washington’da FETÖ’cülerin derneği olan TAA’nın ofisine gidiyor, FETÖ’nün farklı kurumlarının temsilcileriyle özel bir toplantı yapıyordu” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçen Salı günü yapılan grup toplantısındaki konuşmasında 2013'teki MGK kararını göstererek, FETÖ'nün siyasi sorumlusunun Türkiye Cumhuriyeti'ni 14 yıldır yönetenler olduğunu vurgulamıştı. Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerini hatırlatan Yalçın Akdoğan, “FETÖ ile mücadelenin kızıştığı dönem 2013’ün sonlarıdır. Dershane tartışmalarının gündemde olduğu o günlerde FETÖ’cüler bir kara kampanya başlattılar. Taraf gazetesi ‘Gülen’i ve cemaatleri bitirme planı’ diye bir haber yaparak, 2004 MGK’sında alınan kararlarla cemaatlerin dinlendiğini, fişlendiğini ve bunların bitirilmesiyle ilgili gizli çalışmalar yürütüldüğünü iddia etti. 17 Aralık yargı darbesinden birkaç hafta önce başlayan bu kampanyanın amacı tüm cemaatleri hükümete karşı kışkırtmak ve yapılacak darbeye destek devşirmekti” dedi.

“WASHİNGTON’DA FETÖ’CÜLERİN DERNEĞİ OLAN TAA’NIN OFİSİNE GİDİYOR”

“Ben de o dönemde bu kara kampanyaya karşı bu kararların ‘yok hükmünde olduğunu’ söyledim. Yani bu açıklamalar FETÖ’yü korumak için değil, FETÖ’nün saldırılarına karşı hükümetin özgürlüklerden yana olduğunu vurgulamak içindi” diyen Akdoğan şöyle devam etti:

“Sayın Kılıçdaroğlu bu sözü sürekli gündeme getirerek bir çarpıtmanın içine giriyor. Oysa Kılıçdaroğlu tam da tartışmanın olduğu o günlerde (Aralık 2013’te) Washington’da FETÖ’cülerin derneği olan TAA’nın ofisine gidiyor, FETÖ’nün farklı kurumlarının temsilcileriyle özel bir toplantı yapıyordu. Yani bir yandan hükümeti eleştiriyor, diğer yandan FETÖ’cülerin değirmenine su taşıyordu.”

FETÖ için MGK kararı gösteren Kılıçdaroğlu, o tarihte bakın kimlerle! ile ilgili etiketler Haber