FETÖ elebaşının itirafçı yeğenine 3 yıl 4 ay hapis cezası

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan ve itirafçı olan FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen, 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

FETÖ/PDY'nin 'mahrem yapılanmaları' ile örgüt elebaşı arasındaki irtibatı sağladığı öne sürülen Selahaddin Gülen, MİT'in yurt dışında yaptığı operasyonla yakalanıp, 31 Mayıs'ta Türkiye'ye getirildi. Örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni ve özel kalem müdürü Cevdet Türkyolu'nun da kayınbiraderi olan Selahaddin Gülen, mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianame, Gülen hakkında 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

12 YIL HAPİS CEZASI

Ankara 27'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Selahaddin Gülen ve avukatı katıldı. Sanık Gülen, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini söyleyerek, "Örgüte dair bildiklerimi anlattım. Mütalaaya diyeceğim yoktur. Önceki ifadelerimi tekrarlarım. Adaletin tecelli edeceğinin farkındayım. Beratımı ve tahliyemi istiyorum" dedi. Avukat beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Gülen'e 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 12 yıl hapis cezası verdi. Fakat 'etkin pişmanlık hükümleri' uygulanarak cezası, 3 yıl 4 aya indirildi. Gülen'in hükümle birlikte tutukluluk halinin devamına da karar verildi.

FETÖ elebaşının itirafçı yeğenine 3 yıl 4 ay hapis cezası ile ilgili etiketler FETÖ Fetullah Gülen fetö elebaşı Selahaddin Gülen
GÜNÜN VİDEOSU

Artvin Hopa'da CHP'liler birbirine girdi! Seçim bürosunda yumruklar havada uçuştu...

Artvin’in Hopa ilçesinde CHP'nin İl Genel Meclisi aday listesi tartışmalara neden oldu. Yumrukların havada uçuştuğu kavga anları cep telefonu kamerasına yansıdı.