Fenomen manken, takıntılı hayranının tacizine uğradı! Özel belgelerini çalıp şantaj yaptı...

İstanbul'da yaşayan Özbek bir adam, Özbek fenomen ve manken Rukhshona Sadıkova'ya kafayı takarak Sadıkova ile devamlı görüşme talebinde bulundu. Sadıkova'nın takıntılı hayranını reddetmesi üzerine Özbek hayran Sadıkova'yı takip ederek arabasının camını kırıp özel belgelerini aldı. Bu belgelerle şantaj yapan Özbek hayranını Sadıkova polis ile birlikte bakın nasıl yakaladı...

İstanbul Kağıthane'de yaşayan sosyal medya fenomeni Özbekistan uyruklu Rukhshona Sadıkova, Özbekistan uyruklu takıntılı takipçisi Asad N., tarafından sürekli olarak rahatsız edilmeye başladı.

21 yaşındaki Asad N., fenomen Sadıkova'nın ev adresini bularak evden çıktığında arkasından takip etti. Kadın evine girdiğinde ise kadının kapısına defalarca vurup kaçtı. Kadının farklı numaralardan da arayan takıntılı hayran onu bir an olsun rahat bırakmadı.

ÖZEL BELGELERİNİ ÇALARAK TEHDİT ETTİ

Takıntılı hayran Asad N., sürekli taciz ettiği Sadıkova'nın aracının camını kırıp, özel bilgi ve belgeleri çalarak kaçtı. Yaşanan olay sonrasında Sadıkova'yı arayan Asad N., elinde belgeler olduğu ve birlikte olmak istediğini, yapmadığı takdirde de paylaşacağını söyleyerek tehdit etti. Şantaj ve tehdit sonrasında Sadıkova, geçtiğimiz Salı günü polis ekiplerini arayarak yardım istedi.

Fenomen manken, takıntılı hayranının tacizine uğradı! Özel belgelerini çalıp şantaj yaptı...

FENOMEN, POLİS İLE BİRLİKTE TAKINTILI HAYRANA TUZAK KURDU

İhbar üzerine olayla ilgili Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Çağlayan Polis Merkezi Amirliği ekipleri çalışmalarını sürdürdüğü esnada takıntılı hayran Asad N., önceki gün fenomen Sadıkova'yı bir kez daha aradı. Bunun üzerine polis ekipleri, Sadıkova'dan şahsın randevu talebini kabul ederek buluşmasını istedi. Şahsın randevuyu kabul etmesi üzerine Sadıkova, plan gereği saat 20.30 sıralarında AVM'ye giderek arkadaşı Kamola Nabieva ile bir masaya oturdu. Polis ekipleri ise başka masalarda müşteri gibi oturarak şüpheliyi beklemeye başladı. Bir süre sonra gelen Asad N. Çağlayan Polis Merkezi Amirliği ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Nefes kesen o anlar ise güvenlik ve cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Fenomen manken, takıntılı hayranının tacizine uğradı! Özel belgelerini çalıp şantaj yaptı... - Resim : 2

"BENİMLE GÖRÜŞMEK İSTEMEYİNCE ARACININ CAMINI KIRIP RUHSAT VE PASAPORTUNU ALDIM"

Gözaltına alınarak polis merkezine götürülen şahıs, burada ifadesi alınarak sorgulandı. Asad N.'nin emniyetteki ifadesinde, "Rukhshona'yı sosyal medyadan gördüm ve ona hediye aldım. Benimle görüşmesini istedim ama görüşmedi. Bende evinin önüne gidip aracının camını kırdım ve içerisinden ehliyetini, ruhsat ve pasaportunu aldım çıktım. Sonra polisler beni yakaladı. Ben ikamet izni aldım ve çıktım. Rukhshona ile tekrar görüşmek istedim ve AVM'ye gittim, burada da polisler tarafından yakalandım" dediği öğrenildi.

Fenomen manken, takıntılı hayranının tacizine uğradı! Özel belgelerini çalıp şantaj yaptı... - Resim : 3

ADLİ İŞLEMLER SONRASI SINIR DIŞI EDİLDİ

Şahıs, "şantaj", "tehdit", "hakaret" ve "mala zarar verme" suçlarından adli işlemleri yapıldıktan sonra adliyeye sevk edildi. Mahkeme çıkartılan Asad N. serbest bırakıldı ancak sınır dışı edilmek üzere İstanbul İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

Fenomen manken, takıntılı hayranının tacizine uğradı! Özel belgelerini çalıp şantaj yaptı... - Resim : 4

Fenomen manken, takıntılı hayranının tacizine uğradı! Özel belgelerini çalıp şantaj yaptı... ile ilgili etiketler Fenomen polis manken AVM ozbek hayran
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.