'Felluce Kasabı' görevi bıraktı! İsrail'den ayrıldı...

ABD ordusunun danışman olarak İsrail'e gönderdiği 'Felluce Kasabı' olarak tanınan Korgeneral James Glynn görevi bırakarak ABD'ye geri döndü.

Biden tarafından İsrail'e gönderilen Glynn'in ülkesine geri döndüğü belirtildi.

Amerikalı komutanlar arasında "Felluce Kasabı" olarak tanınan Korgeneral James Glynn, İsrail'de 7 kişilik Amerikalı askeri heyet öncülük ediyordu.

İsrailli meslektaşlarına bölgeyle ilgili tavsiyeler veren ve kara saldırısının risklerini anlatan Glynn, ABD'ye geri döndü.

Heyette bulunan diğer bir komutan olan ABD Deniz Piyadeleri komutanı General Eric Smith, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Gazze'de olup bitenler, yaşananlar ve yaşanacak olanlar tamamen İsrail'in kararıdır." dedi.

Felluce kasabı lakaplı James Glynn kimdir?

James Glynn, 1989 yılından beri ABD ordusunda görev yapan bir korgeneraldir. Körfez Savaşı ve Irak Savaşı gibi sayısız operasyona katılmış ve ABD'nin dünya genelinde yaptığı operasyonlardan sorumlu kişiler arasında yer almıştır. Yaşı nedeniyle cephe hattından masaya yönlendirildiği bilinmektedir.

Glynn, ABD Deniz Kuvvetleri başta olmak üzere birçok askeri birime eğitim vermiş ve Suriye'de ABD'nin DEAŞ'la sürdürdüğü mücadelenin beyni olarak bilinmektedir.

2004 yılında Felluce'de komutanlık yapan Glynn, bu harekatlarda 6 bin Iraklının katledildiği iddiaları nedeniyle "Felluce Kasabı" olarak da anılmaktadır.

Irak'ın işgali sırasında büyük bir direnişle karşı karşıya kalan Glynn, beyaz fosfor bombalarının kullanımı ve işkence suçlamalarıyla tanınıyor

'Felluce Kasabı' görevi bıraktı! İsrail'den ayrıldı... ile ilgili etiketler İsrail ABD
GÜNÜN VİDEOSU

Tefeciler Seçil Erzan'ı boş araziye götürüp tehdit etti! Yüzü gözü şiş halde ne derlerse tekrarladı

"Fatih Terim Fonu" ile milyonlarca dolarlık vurgun yapan bankacı Seçil Erzan'ın tefeciler tarafından tehdit edildiği görüntüler ortaya çıktı. Erzan'ın, evinden alınıp boş araziye götürüldüğü videoda yüzü gözü şiş halde tefeciler ne söylerse tekrar ettiği görüldü.