Fed tutanakları yayınlandı: Kripto paralarda dengeli seyir sürdü

Kripto para pazarlarında Ocak ayı Fed tutanaklarının açıklanması üzerine hafif dalgalanmalar gözlense de, Bitcoin ve Ethereum dengeli seyirlerini korudu.

Bu haftaya 43 bin dolar seviyesinde başladıktan sonra olumlu bir seyir yakalayıp 45 bin dolara yaklaşan Bitcoin, bu ivmeyi sürdüremese de hafta başlangıcı seviyesini koruyor.

Amerikan Merkez Bankası'nın (Fed) Ocak ayı görüşme tutanaklarının yayınlanması üzerine çok ciddi hareketlenmeler gözlenmezken, tutanakların açıklanması ile 44 bin doları aşan, ilerleyen saatlerde Bitcoin bu seviyenin altına geriledi.

Şu sıralarda Bitcoin 43 bin 630 dolar, Ethereum ise 3070 dolar dolaylarında işlem görüyor.

TUTANAKLARDA ENFLASYON VURGUSU

Fed'in Ocak ayı toplantı tutanaklarında artan enflasyon riski ve para politikalarında daha sıkı tedbirlerin uygulanması gereğinin altı çizildi.

Artan enflasyon vurgusu kripto paralarda değer kazancına sebep olurken, benzer bir artış altında da gözlendi.

Fed tutanakları yayınlandı: Kripto paralarda dengeli seyir sürdü ile ilgili etiketler Bitcoin kripto para birimleri ethereum Fed
GÜNÜN VİDEOSU

30 bina ve 114 kişi tahliye edildi... Gaziosmanpaşa’da yaşanan toprak kayması kamerada!

Gaziosmanpaşa'da akşam saatlerinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgedeki 30 bina ve 114 kişi tahliye edildi. Toprak kaymasının yaşandığı anlar saniye saniye kameralara yansıdı.