Faturaları ödenmeyen otelin elektriği kesildi, tatilciler çileden çıktı!

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki 4 yıldızlı bir otelin, ödenmeyen faturalarından dolayı elektriği kesilince, tatilciler otele tepki gösterdi. Yurtdışında olduğu öğrenilen otel sahibi, ‘Ben haram yemem, 3 tane çocuğum var’ sözlerine telefonla konuştuğu tatilci, ‘Beyefendi sizin 3 çocuğunuz var, benim bir çocuğum var, otelin önünde arabada yatıyor’ diyerek tepki gösterdi. Kaymakamın araya girmesiyle elektrik 8 sonra yeniden verildi.

Çolaklı Turizm Merkezi’ndeki 4 yıldızlı bir otelde dün akşam saat 17.00 sıralarında ödenmeyen yaklaşık 300 bin liralık faturası nedeniyle elektrikler kesildi. Aralarında yabancılarında olduğu yaklaşık 150 tatilci ise mağduriyet yaşadı.

BAZI TATİLCİLER OTELİ TERK ETTİ

Çalışanlardan bir bölümü oteli terk ederken, kalan görevliler ise otel sahibine telefonla ulaşmaya çalıştı.  Telefonla görüşülen ve yurt dışında olduğu öğrenilen otel sahibi sorunun çözüleceğini söyledi. Herhangi bir olay çıkma ihtimaline karşı otele jandarma ekipleri geldi. Otelde kalan tatilciler bir yandan sorunun çözülmesini beklerken, diğer taraftan acenteleriyle irtibat kurdu. Tur acentelerinin yetkilileri de otele gelerek bilgi aldı. Bazı tatilciler eşyalarını alıp otelden ayrılırken, bazıları da otel sahibine telefonla ulaşmaya çalıştı.

OTEL SAHİBİNDEN ÜCRET İADESİ İSTEDİ

Otel sahibiyle telefonda görüşen bir tatilci, kendisinin otele 8 bin lira verdiğini belirterek, parasının iadesinin yapılmasını istedi. Otel sahibinin telefonda, ‘Sorunu çözmeye çalışıyorum. Ben haram yemem, benim 3 çocuğum var’ demesi üzerine ismi öğrenilemeyen tatilci; “Beyefendi sizin 3 çocuğunuz var. Benim bir tane çocuğum var. Onu da şimdi sizin otelinizin önünde otomobilde yatırıyorum. Otelinize geldiğimizden beri her şey çok kötü. Ben aşçıyım, yemekten anlarım. Bize en az 3-4 günlük kalan yemekleri ısıtıp ısıtıp veriyorlar” dedi. Tatilci, otomobilde uyuyan çocuğunu gazetecilere gösterdi.

"11 BİN LİRA ÖDEDİM, REZALET ORTADA"

Otelde tatil yapan başka bir tatilci de, ailecek tatile geldiklerini ve mağdur olduklarını ifade ederek, “11 bin lira para ödedim. Şimdi yaşadığımız bu rezaleti görüyorsunuz. Bizim paramızı ödesinler gidelim” dedi.

Bir acente görevlisi de yabancı tatilcilere, otelde elektriğin açılması için girişimlerde bulunduklarını eğer elektrikler gelmezse kendilerini başka bir otele yerleştireceklerini anlattı.
Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir’in girişimiyle, saat 01.00 sıralarında otele elektrik yeniden verildi.

Faturaları ödenmeyen otelin elektriği kesildi, tatilciler çileden çıktı! ile ilgili etiketler Antalya otel tatil elektrik kesintisi
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.