Fatih Portakal'ın canlı yayındaki sözleri İYİ Parti'yi ayağa kaldırdı: "Yanar döner parti..."

İYİ Parti'nin 81 ilde aday çıkarma kararı sonrası canlı yayında "Yanar döner bir parti zaten" sözlerini kullanan Fatih Portakal'a, İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz'dan sert tepki geldi.

İYİ Parti'nin yerel seçimlerde 81 ilde ittifaktan bağımsız tek başına aday çıkarma kararı alması, Sözcü TV canlı yayınında Fatih Portakal'dan tepki aldı. Portakal'ın kullandığı sert ifadeler dikkat çekti.

"ZATEN YANAR DÖNER BİR PARTİ..."

Fatih Portakal Sözcü TV ekranlarında sunduğu Ana Haber bülteninde İYİ Parti'nin kararıyla ilgili "Hiç kimse de güvenmez. Hiç kimse de gitmez. Zaten hep diyorum zaten yanar döner bir partiden bahsediyorum. Güvenmiyorum İYİ Parti'ye de. O 81 il kararına da çok fazla itibar etmiyorum. İletişim yolu bulacaklardır diye tahmin ediyorum." ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ'DEN SERT TEPKİ

Sosyal medya platformu X üzerinden Fatih Portakal'a cevap veren İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, "Küstahlık, hadsizlik ve kompleks dolu bir siyaset mühendisliği çabasıdır" dedi.

İşte Uğur Poyraz'ın sözleri:

"Basın, ifade ve düşünce özgürlüğü tamam. Eleştiri karşısında eleştiriye tahammül de siyasi sorumluluğun parçasıdır. O da tamam. Aşağıdaki video ise küstahlık, hadsizlik ve kompleks dolu bir siyaset mühendisliği çabasıdır. Biz bu filmi seçimlerden önce de gördük. Ekranda kamusal bir görev yerine getirdiğini unutup dönemsel kariyer planlaması yapan bu hadsiz İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’i, yöneticilerini, teşkilatlarını, oy veren seçmenini aşağılama cüreti göstermiştir. Mesleki ahlak yoksunu bu zat bizim nazarımızda şerefli basınımızın bir mensubu değil siyaseti dizayn etmeye çalışan bir aparattır."

 

Fatih Portakal'ın canlı yayındaki sözleri İYİ Parti'yi ayağa kaldırdı: "Yanar döner parti..." ile ilgili etiketler İYİ Parti Fatih Portakal
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.