Fatih Altaylı'nın o haberimize yorumu bu oldu...

Hafta sonu oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi, eğitim sektöründe iki kulüpten karşılıklı ataklar geliyor...

SuperHaber, bir süredir Galatasaray ve Fenerbahçe'nin eğitim sektöründe attığı ilginç adımları mercek altına aldı.

Türkiye'nin köklü okullarından ve Galatasaray Spor Kulübü'nün temelinin atıldığı Galasaray Lisesi'ne, bir süre önce Prof. Dr. Vahdettin Engin müdür olarak atanmıştı.

Engin'in Fenerbahçe taraftarı olmasından dolayı bu atamaya camia içinden bazı tepkiler yükseldi. Eleştiriler üzerine Engin, Fenerbahçe üyeliğinden istifa etti.

Tepkilerin perde arkasında yaşananları ve kulüp içerisindeki "Sultan Abdulhamid" geriliminin ayrıntılarını ise ilk kez SuperHaber kamuoyu ile paylaştı.

BENZER ATAMA FENERBAHÇE'DE DE YAŞANDI

Diğer yandan, Galatasaray kulübü ve lisesinde yaşanan görevlendirmeye çok benzer bir adımın Fenerbahçe Üniversitesi'nde gerçekleştiğini de ilk kez dün SuperHaber duyurdu.

Bu yıl ilk kez akademik eğitim dönemine başlayacak olan Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. M. Emin Arat atandı. SuperHaber, Arat'ın, Galatasaraylı olduğunu ve Dursun Özbek döneminde kulüp üyesi yapıldığını ortaya çıkarttı.

SuperHaber'in söz konusu haberini, gazetesindeki köşe komşusu Prof. Erhan Afyoncu'dan öğrendiğini belirten Altaylı, "Derbi öncesi durum 1-1" ifadelerini kullandı.

İşte Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü;

"- Derbi öncesi durum 1-1

Galatasaray Lisesi Müdürlüğüne lisenin mezunu ama Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi ve koyu Fenerbahçeli Vahdettin Engin’in atanması kamuoyunu günlerce meşgul etti. 
Dün arayan Prof. Erhan Afyoncu dostum “Hadi iyisin beraberliği sağladınız” dedi. 
Yeni kurulan Fenerbahçe Üniversitesi’nin rektörlüğüne de Profesör M. Emin Arat atanmış. 
Fenerbahçe Üniversitesi’nin Rektörü Profesör Arat da hem fanatik bir Galatasaraylı hem de Galatasaray Genel Kurul üyesi imiş."

 

Fatih Altaylı'nın o haberimize yorumu bu oldu... ile ilgili etiketler Fatih Altaylı Fenerbahçe Galatasaray SuperHaber