EYT'de son dakika! Meclis Genel Kurulu için tarih verildi

EYT düzenlemesinde sona gelindi. Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT) ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başladı. AK Parti Grup Başkanvekili Turan EYT hakkında yaptığı açıklamada "Salı günü Genel Kurul gündemine alacağız." dedi..

EYT düzenlemesinde sona gelindi. Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT) ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başladı.

EYT'de son dakika! Meclis Genel Kurulu için tarih verildi

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, EYT düzenlemesini de içeren 'Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni görüşmek üzere AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı.

Toplantıya komisyon üyelerinin yanı sıra milletvekilleri, bakanlık bürokratları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve EYT derneklerinin temsilcileri katıldı. Toplam 4 maddeden oluşan kanun teklifinin yasalaşarak yürürlüğe girmesiyle birlikte, 2023'te 2 milyon 250 bin kişi, süreç içeresinde de yaklaşık 5 milyon kişinin EYT düzenlemesinden faydalanması bekleniyor.

EYT'de son dakika! Meclis Genel Kurulu için tarih verildi ile ilgili etiketler EYT TBMM emeklilik emekli maaşı