Evsiz vatandaşı döverek gasp etti!

Taksim Meydanı'nda geçtiğimiz günlerde yaşanan gasp olayı kameralara böyle yansıdı. Kimliği belirsiz biri tarafından soyulan vatandaşın evsiz olduğu bilgisi ise olayın en çarpıcı detaydı. Taksim anıtının önünde bir süre kurban ile sohbet eden gaspçı, metro merdivenlerin evsiz vatandaşı hırpalayarak 120 lirasını alarak kayıplara karıştı.

Taksim Meydanı'nda akıllara durgunluk veren olay geçtiğimiz günlerde kameralara yansıdı. Kimliği belirlenemeyen bir kişi sokakta yaşadığı öğrenilen bir vatandaşla önce Taksim anıtı önünde bir süre konuştu. Hararetli geçen konuşmanın ardından evsiz vatandaş Taksim Meydanı'ndan metroya giriş yapılan merdivenlerden inmeye başladı. Evsiz vatandaşın arkasından merdivenlerden inen kimliği belirsiz kişi burada evsiz vatandaşın çantasından parasını gasp etmeye çalıştı.

Evsiz vatandaşı döverek gasp etti!

Karşı koymaya çalışırken yere düşen evsiz vatandaşı hırpalayan gaspçı çantayı tamamen almak için yerde yatan adamı birkaç defa yere çarptı. O esnada çantadaki kağıt ve bozuk paralar yere saçıldı. Dökülen paraları alan gaspçı olay yerinden uzaklaşmak için hızla merdivenlerden yukarı çıktı.

POLİS, GASPÇIYI KOVALADI

Gaspçı tekrar Taksim Meydan'a çıktığı sırada gasp olayını fark eden sivil bir polis tarafından durdurulmak istendi. Ancak polisin müdahalesinden kaçan gaspçı ara sokaklara doğru hızla koşarak uzaklaştı. Sivil polis ekipleri ve polis araçları gaspçıyı ara sokaklarda kovaladı. Olayın ardından yaralanan evsiz vatandaş için olay yerine ambulans ve sağlık ekipleri geldi. Bir süre metro merdivenlerinde tedavi edilen vatandaş daha sonra ambulansa bindirilerek hastaneye götürüldü. Emniyetin gasp olayıyla ilgili çalışması devam ediyor. Evsiz vatandaşın polise verdiği ifadede 120 lirasının ve bir miktar bozuk parasının gasp edildiği öğrenildi.

Evsiz vatandaşı döverek gasp etti! - Resim : 2

Evsiz vatandaşı döverek gasp etti! ile ilgili etiketler Taksim Gasp evsiz